24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polsko-ukraińska firma wydzierżawiła statek z materiałami wybuchowymi, który wysadził Nord Stream.

The New York Times poinformował wczoraj, że proukraińska grupa przeprowadziła atak we wrześniu ubiegłego roku

Użyto materiałów wybuchowych Wysadzić gazociągi Nord Stream 1 i 2 Mogły zostać wywiezione na morze łodzią wynajętą ​​przez firmę Polska Właścicielami są dwaj Ukraińcy. To gorąca linia, którą prowadzi niemiecka prokuratura federalna, jak poinformowała w środę rzeczniczka. Łódź miała załogę składającą się z kapitana, dwóch nurków, dwóch asystentów nurkowania i lekarza. Nie jest jasne, z jakiego kraju pochodzą, ponieważ mogli użyć niewłaściwych paszportów.

Władze odkryły, że statek mógł opuścić Rostock Niemcy, zanim rurociąg pękł 6 września. Później odnaleźli go w Wyk am Taurus w powiecie Vorpommern-Rügen, a następnie na duńskiej wyspie Christiansø, na północny wschód od Bornholmu. Niemiecka prokuratura zarządziła przeszukanie statku w styczniu.

Informacje przekazane przez prokuraturę potwierdzają wspólne śledztwo prowadzone przez trzy ogólnopolskie media, ARD, SWR i „Die Zeit”, na podstawie doniesień wywiadu. Ich celem była grupa proukraińska, ale nie było reakcji ze strony rządu i prokuratury.

New York Times podał we wtorek, powołując się na przedstawicieli rządu USA, nowe informacje Zamachów dokonała proukraińska grupa Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Nie ma jednak dowodów na zaangażowanie lub współudział ukraińskiego rządu lub prezydenta. Wołodymyr Zełenski.

Niemiecka prokuratura nie może składać rzetelnych zeznań na temat sprawców, motywów czy kontroli państwa, gdyż pojawiają się nowe szczegóły, w tym NATO od Berlina po Brukselę, na które po raz pierwszy wskazano po zniszczeniu gazu. Rurociągi mogą być tylko w rękach Rosji. Mówiono nawet o chęciach Wzmocnienie bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej W celu przeciwdziałania potencjalnemu zagrożeniu ze strony Moskwy.

Minister obrony, Borys PistoriusOgłosił w radiu Deutschlandfunk, że z dużym zainteresowaniem odnotowuje wyniki śledztwa, ale czy się to potwierdzi, dopiero się okaże.

READ  W Polsce nie będzie węgierskich kibiców ze względu na aprobatę FIFA

Zapytany o wpływ wsparcia Zachodu dla Ukrainy, Pistorius nazwał to „operacją fałszywej flagi” polegającą na budowaniu ugrupowań proukraińskich. „Prawdopodobieństwo jednego lub drugiego jest równie wysokie” – powiedział. „Opierając się na tym dochodzeniu, jestem pewien, że zostało przeprowadzone dokładnie i skrupulatnie i nie pomaga nam to teraz myśleć. Nasze wsparcie pozostanie z Ukrainą”.

Minister spraw zagranicznych, Annalena Baerbach, najbardziej wojownicze podejście rządu do Rosji, było tym razem ostrożne. „Oczywiście bardzo, bardzo poważnie śledzimy wszystkie raporty i wszystkie wnioski różnych podmiotów” – powiedział zielony polityk. Najpierw jednak mówi, że biuro federalnego prokuratora generalnego potrzebuje właściwych organów do zakończenia dochodzenia. Dodał, że konieczne jest podjęcie przez rząd decyzji w oparciu o te ustalenia.

Dwa gazociągi przecinające Morze Bałtyckie z Wyborga w Rosji do Lubmina w Meklemburgii-Pomorzu Przednim w Niemczech zostały poważnie uszkodzone we wrześniu 2022 r., kiedy zostały celowo wysadzone.

Według kryterium

Schemat zaufania

Ucz się więcej