24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polskie oczy to dla niektórych konieczność przed czwartą falą COVID

WARSZAWA, 29 czerwca (Reuters) – Polska może wprowadzić obowiązek szczepień dla osób z grupy wysokiego ryzyka COVID-19, aby zapobiec nowym infekcjom od sierpnia, powiedział we wtorek minister zdrowia.

Ponad 38 milionów ludzi w kraju zaszczepiło 12,8 miliona ludzi, ale urzędnicy ostrzegają, że ci, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni, będą mieli problemy z zaszczepieniem.

„Niestety mamy wrażenie, że osiągnęliśmy pewien pułap – trudno przekonać tych, którzy się nie zgadzają, bo wszystkie argumenty i inne działania zostały już podjęte” – powiedział Adam Nidzeilsky Radiu Plus, katolickiej rozgłośni radiowej.

„Mówimy o sytuacjach, takich jak obowiązkowe szczepienia dla tych, którzy są bardziej narażeni na poważne skutki COVID – mówimy tutaj o seniorach, ale nie o lekarzach” – powiedział.

Nidzielski zauważył, że w Wielkiej Brytanii rośnie liczba zakażeń wywołanych przez wysoce zaraźliwą odmianę delta.

„To, co dzieje się w Wielkiej Brytanii, dzieje się około dwa miesiące później… W naszym przypadku czwarta fala prawdopodobnie pojawi się w drugiej połowie sierpnia” – powiedział.

Nitzilsky powiedział później, że wskaźniki szczepień w różnych regionach będą czynnikiem określającym dalsze ograniczenia, jeśli liczba przypadków wzrośnie.

„Do tej pory mapa kontroli opierała się na liczbie nowych infekcji… Teraz jednym dodatkowym parametrem do rozważenia jest wielkość szczepionki” – powiedział na konferencji prasowej.

We wtorek w Polsce zgłoszono 123 nowe przypadki COVID-19, część liczby w szczycie trzeciej fali wiosną, z ponad 35 000 przypadków dziennie.

W sumie w Polsce zgłoszono 2 879 811 zakażeń COVID-19 i 75 005 zgonów.

Raport Alana Charlischa i Pawła Florkiewicza; Edytowanie przez Philippę Fletcher

Nasze standardy: Zasady Fundacji Thomson Reuters.

READ  „Hiszpania wspiera działania Polski w sprawie Pabla”