24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski rząd rozważa zakazanie kanału telewizyjnego z powodu partyjnej krytyki

Kraków (Polska), 9 marca. W najbliższy czwartek z inicjatywy opozycji polski parlament debatuje nad zamknięciem kanału informacyjnego telewizji państwowej i wprowadzeniem obowiązkowego podatku na utrzymanie mediów publicznych.

Wniosek ma na celu rozwiązanie TVP Info, części polskiej telewizji państwowej i często oskarżanej o działanie jako placówka rządowa.

Prezydent Warszawy Raffles Drzaszkowski wygłosił przemówienie w imieniu głównej opozycyjnej Platformy Obywatelskiej i złożył ponad 100 tys. Parlament..

„TVP to ujarzmienie, propaganda, manipulacja, banda mediów, gniazdo cynizmu bez żadnych ograniczeń moralnych” – powiedział Truskowski w swoim przemówieniu.

Kanał TVP Info wielokrotnie spotykał się z krytyką za dostarczanie stronniczych informacji na korzyść ultrakonserwatywnego rządu Prawa i Sprawiedliwości.

W wyborach powszechnych w Polsce w 2019 roku i prezydenckich w 2020 roku Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) orzekła, że ​​TVP „służy jako kolejne narzędzie kampanii wyborczej” rządu. krzywdzili elektorat (…) i faworyzowali partię rządzącą”.

Podobnie orzeczenie sądu zmusiło media do usunięcia ze swojej strony internetowej filmu dokumentalnego „Inwazja”, który, jak stwierdzono, pokazywał organizatorom Marszów Równości w Polsce „motywy, metody i pieniądze próby wprowadzenia ich ideologii”. „W kulturze polskiej.

Niedawno TVP Info była zaangażowana w sprawę samobójstwa nastolatki, syna opozycyjnego polityka, z naruszeniem ustawy o ochronie nieletnich.

Wcześniej państwowy kanał spotykał się z krytyką za publikowanie nagłówków w stylu „Hiszpania żyje pod dyktaturą LGBT” lub „Niemcy chcą, aby Polska była biedna”, publiczne dyskredytowanie polityków opozycji lub twierdzenie, że były premier Donald Tusk „pracuje dla potężnego zagranicznego lobby”. zgodnie z żądaniami Żydów”.

Dyrektor spółki Jacek Kurski, który był wiceministrem kultury, został w marcu 2020 roku zawieszony w pełnieniu funkcji, ale nadal pełnił funkcję doradcy kanału, aw sierpniu tego samego roku został mianowany jego dyrektorem naczelnym. Stanowisko w grudniu 2022 jako przedstawiciel Polski w centrali Banku Światowego w Waszyngtonie.

Wraz z propozycją zamknięcia TVP Info dyskutuje się o zniesieniu obowiązkowego kanonu, który wszyscy obywatele Polski płacą na rzecz spółki publicznej, która przekracza swój roczny budżet o 600 mln euro. EFE

READ  Sunmedia wzmacnia swoją obecność w Europie nowym biurem w Polsce

Mac/Jam/B