21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski rząd prosi prezydenta o ogłoszenie stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią |  Międzynarodowy

Polski rząd prosi prezydenta o ogłoszenie stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią | Międzynarodowy

ten Rząd Polski Białoruś wezwała we wtorek prezydenta Andrzeja Dudę do ogłoszenia stanu wyjątkowego w obu przygranicznych prowincjach. Szukasz akcji Zatrzymaj nieregularne rozliczenia Jest, według premiera Mathewsa Moravicha, „zagrany i dostarczony z Mińska”. [el presidente bielorruso, Aleksandr] Łukaszenka”. Stan wyjątkowy, który dotyczy około 200 wsi w prowincjach Botswana i Lublin, potrwa 30 dni i, według Moraviki, zostanie wprowadzony natychmiast, jeśli wyrazi na to zgodę prezydent Polski.

Dyrektor naczelny wyjaśnił na konferencji prasowej, że „spotkania i wyjazdy” będą ograniczone do nierezydentów w tych prowincjach. Moraviki przypomniał, że podobne decyzje zapadły już na Litwie i Łotwie. Polski minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński obiecał, że „nie będzie to kolidować z codziennym życiem sąsiadów i ich działalnością rolniczą”.

Więcej informacji

Według ostatnich raportów Polskiego Komitetu Monitorowania Granic w sierpniu miało miejsce ponad 3000 prób nielegalnego wjazdu przez granicę polsko-białoruską. W poniedziałek polska straż graniczna odkryła istnienie siatki przestępczej przemycającej nielegalnych imigrantów z Białorusi. Agenci aresztowali trzy osoby, dwóch cudzoziemców i Polaka. Niedawno polski rząd zwiększył swoją obecność wojskową w regionie, a około 2000 żołnierzy wspiera już straż graniczną. Ponadto kraj rozpoczął budowę ogrodzenia o wysokości 2,5 metra wzdłuż 418-kilometrowej granicy między dwoma krajami.

Polskie władze spotkały się z krytyką organizacji praw człowieka za nieprzyjmowanie imigrantów i odmawianie odpowiedniej opieki medycznej osobom na granicy. Warszawa twierdzi, że imigranci są w gestii białoruskich władz.

Granice pod presją

Śledź wszystkie wiadomości i czytaj bez ograniczeń Dołącz do EL PAÍS teraz

Zapisz się tutaj

Granic Estonia, Łotwa i Litwa również odczuwają presję migracyjną Są bramą do UE dla migrantów opuszczających strefy konfliktu z północnego wschodu. W zeszłym tygodniu Łukaszenka oskarżył cztery kraje o wykorzystywanie imigrantów jako broni w „ataku hybrydowym”, który miał na celu destabilizację UE. W poniedziałek Polska ogłosiła, że ​​wyśle ​​policję w celu wzmocnienia kontroli granicznych na Litwie.

READ  Morawiecki po kontaktach z niektórymi przedstawicielami opozycji nadal ma nadzieję dotrzeć do inwestycji w Polsce

Stosunki między UE a Białorusią uległy dramatycznemu pogorszeniu od czasu zwycięstwa Łukaszenki w wyborach. Od tego czasu Unia Europejska nałożyła różne sankcje Do byłej Republiki Radzieckiej. Do Moravików „Reżim Łukaszenki postanowił popchnąć tych ludzi [los inmigrantes] Próbując zdestabilizować krajobraz Polski, Litwy i Łotwy. Polska argumentuje również, że zachowanie Mińska jest odwetem za zakończenie azylu Vinzy Krystyna SimanuskajaBiałoruska lekkoatletka, która odmówiła powrotu do domu podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, została skrytykowana przez członków komitetu olimpijskiego jej kraju za próbę jej repatriacji po tym, jak rozpowszechniała krytykę tego sportu za pośrednictwem jej sieci społecznościowych.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.