3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski przemysł motoryzacyjny potrzebuje pomocy rządu

Jak zauważył szef PZPM, trudna sytuacja w branży spowodowana epidemią w 2020 r. pogorszy się w 2021 r. „Zakłócenia w łańcuchach dostaw i braki w produkcji, zwłaszcza półprzewodników wykorzystywanych w urządzeniach elektronicznych, powodują zatrzymanie najnowszej produkcji samochodów. Miesiące. Perspektywy na najbliższe miesiące nie wskazują na poprawę sytuacji i możliwość wznowienia produkcji – zaznaczył.

Według Farisa wpłynie to na pozycję firm i pracowników. – Zamknięcie oznacza, że ​​nie ma miejsc pracy dla pracowników, a jeśli zawieszenie będzie trwało, pracodawcy zmniejszą zatrudnienie, więc pracodawcy nie będą musieli zwalniać pracowników – podkreślił. .

Jak wyjaśnił, nie chodzi o pieniądze. – Branża nie potrzebuje pomocy finansowej z budżetu państwa, ale potrzebuje nowoczesnego i elastycznego prawa pracy oraz możliwości odroczenia opłacania składek na ubezpieczenie społeczne – powiedział. Powiedział, że są to narzędzia, które pozwalają przedsiębiorcom na utrzymanie płynności finansowej, a tym samym możliwości zatrudnienia.

Jak podkreślił, dotyczy to nie tylko całej branży, ale przede wszystkim firm, które produkują w Polsce ponad 225 tys. komponentów. Przemysł

Jak zaznaczył szef PZPM, sprawa ta jest bardzo jasna i ważna, gdyż łączy pracodawców i związki zawodowe, Uchwała Rady ds. Dialogu Społecznego. 101 został zainicjowany przez Rząd RP. Program pomocy dla przedsiębiorców i przedsiębiorców oraz pracowników w Polsce oraz ochrona miejsc pracy i wynagrodzeń na zasadach wprowadzonych ustawą antyrządową z dnia 31 marca 2020 r.

Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego powstał w 1992 roku. Zrzesza 53 członków: producentów i przedstawicieli producentów samochodów w Polsce.

***

READ  Niemcy instalują rakiety Patriot wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej