27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski projekt energetyczny B: zbuduje 6 elektrowni jądrowych, aby usunąć węgiel

Polska A Projekt b Energetyczny. Kraj, który obecnie boryka się z poważnymi problemami na granicach z Białorusią, chce zatem zmniejszyć swoją zależność od zagranicznej energii z Rosją. Po prezydenturze nic dziwnego BiałoruśAleksander Łukaszenko zagroził odcięciem dostaw gazu do UE.

A Polska postawi na atom. Obecnie, Największy w Polsce węgiel energetyczny, Krąży około 75% (Według Administracja Handlu Międzynarodowego), Coś, co UE nie lubi ze względu na poziom zanieczyszczenia, co sprawia, że ​​węgiel jest najbardziej zagrożoną gospodarką pod względem praw do emisji CO2.

eurostat-wyświetla-wszystkie-dane-o-cenach-energii-w-narzędziu-do-wizualizacji-on-line.jpg
Wyświetla wszystkie dane dotyczące cen energii Eurostat

Mimo to, Polska To najtańszy kraj energetyczny w całej Unii Europejskiej Węgiel jest sektorem wysoko subsydiowanym przez polski rząd, a historyczne ceny gazu mocno uderzają w rachunki innych zdekarbonizowanych sąsiadów.

W 2019 r. Polska zużyła 720 Bcf (największa jednostka miary gazu ziemnego) gazu ziemnego., Odpowiada za 7% produkcji energii. Polska importuje ponad 80% swojego gazu ziemnego, z czego większość pochodzi z Rosji. Niezależne statystyki i analizy.

Podobnie zapowiedział premier Mateusz Morawiecki Niskie podatki, aby uniknąć inflacji. Podatek od towarów i usług (VAT) na gaz zostanie obniżony z 23 proc. do 8 proc. od stycznia do marca. VAT na energię elektryczną spadnie z 23% do 5% w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku. Potwierdziły to polskie media Gazeta prawnicza.

Polski program jądrowy

Jedyny w Polsce reaktor jądrowy o nazwie Maria (ku pamięci Marii Skodowskiej-Curie) został zbudowany w grudniu 1974 roku w Świerku (obecnie powiat otwocki) i rozpoczął pracę w 1995 roku.

reaktor-maria-polonia.jpg
Maria w piecu.

Ten reaktor, Posiada nominalną moc grzewczą 30 MW. Jest reaktorem badawczym, czyli wykorzystywanym w badaniach neutronowych do produkcji izotopów promieniotwórczych do celów medycznych, przemysłowych i naukowych.

To także największe narzędzie badawcze w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. ten Maria Reaktor Obecnie nie jest wykorzystywany do dostaw energii do kraju, można więc powiedzieć, że w Polsce nie ma energetyki jądrowej.

READ  Hiszpania przegrywa z Polską i ich awans do rundy kwalifikacyjnej jest trudny

Zatem, Polska chce zdwoić wysiłki, aby przejść na czystszą i tańszą gospodarkę. Jego plan polega na zmniejszeniu udziału węgla w produkcji energii elektrycznej z 37% do 56% do 2030 r. i 11% do 28% do 2040 r. Inżynieria jądrowa międzynarodowa.

Dlatego polskim pomysłem jest postawienie na energetykę jądrową, ponieważ jest ona ważna dla zrównoważonego rozwoju kraju i jego zależności energetycznej. Więc działają W sumie ma powstać 6 reaktorów jądrowych. Chcą, aby pierwsza elektrownia była w pełni operacyjna do 2033 r. i stanowiła 20% energii produkowanej w kraju do 2040 r. z energetyki jądrowej.

Planowana pojemność Elektrownie jądrowe, które chcą zbudować, będą miały moc od 6 do 9 gigawatów (gigawatów). Francuska publiczna spółka energetyczna EDF 13 października 2021 r. zaoferowała polskiemu rządowi możliwość dostawy czterech do sześciu europejskich reaktorów ciśnieniowych (EPR). Oferta Ma na celu ustanowienie polsko-francuskich ram partnerstwa strategicznego dla wsparcia programu transformacji energetycznej Polski.. Na to zwróciła uwagę firma EDF na twojej stronie.

We wrześniu 2020 r. Minister Środowiska i Klimatu Michael Kurtika, Ujawnił plany budowy sześciu elektrowni jądrowych do 2040 r.. Ten sam minister powiedział, że kraj zainwestuje 150 000 mln zł (33 700 mln euro) w energetykę jądrową.

Jako własne oświadczenie Rząd, Otrzymała wiele głosów poparcia od organizacji społecznych, W tym grupy ekologiczne takie jak Stowarzyszenie „Prawo do Natury”, Stowarzyszenie MOST, Fundacja Dzika Polska, Stowarzyszenie Ekologów Energetyki Jądrowej, FOTA4Climate. Głównym powodem tego wsparcia jest rola energii jądrowej w walce ze zmianą klimatu ze względu na pracę bezemisyjną i inne korzyści środowiskowe.

ten 62,5% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w PolsceWedług badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2020 roku jest to najlepszy wynik w historii badań prowadzonych od 2012 roku.

READ  UE nakłada na Polskę 1 mln euro dziennie do czasu zawieszenia reformy sądownictwa
nuklearna-polska.jpg

Według badań środowiskowych inwestycja będzie pomiędzy Dos ubicaciones, Lubiatów-Kopalino i owarnowiec. Badania te potwierdzą dobre warunki geograficzne dla budowy i udokumentują stan środowiska. Gdy to zrobisz, możesz określić preferowaną lokalizację. Obecnie w gminach otaczających w/w lokalizacje jej mieszkańcy zadomowili się na korzyść inwestycji.

„Stajemy przed wyzwaniem stworzenia nowego systemu energetycznego na następne dwie dekady. Minister Kurtika nalegał 2 lutego 2021 r.