2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski dworzec kolejowy wita tysiące ukraińskich uchodźców

Dworzec kolejowy w Przemyślu na granicy z Ukrainąstał się jednym Kluczowe punkty wejścia do Polski Zorganizowano konwoje, aby dostarczać ukraińskich uchodźców opuszczających wojnę, a stamtąd do innych miast.

Ruch ludzi z peronów i przyległych ulic jest nieprzerwany 24 godzinyUdało mi się zweryfikować przez EFE w sobotę rano Większość uchodźców z Ukrainy to kobiety, dzieci i osoby starsze.

Około stu osób, w tym straże państwowe i miejskie, strażacy, paramilitarne oraz ochotnicy ukraińscy i polscy, zalewa tłum koszami herbaty i kanapkami.

Na dworzec pojawia się duży budynek, stary w 1855 roku, a obsługa prowadzi ludzi do stolika rejestracyjnego, grupując ich według wybranego przez nich miejsca docelowego, jeśli chcą wkrótce przenieść się do polskiego miasta.

Wielu oferuje uchodźców Bezpłatne przejazdy do głównych miast Polski Jak dwóch białoruskich przyjaciół trzymających we własnych pojazdach tabliczkę napisaną po ukraińsku: „Dla Krakowa loża trzyosobowa”.

„Jesteśmy wolontariuszami, nie chcemy, żeby ktoś nam płacił, jesteśmy tu po to, żeby pomóc” – wyjaśniają Efe.

Nawet w poczekalni, która została zamieniona na dormitorium dla kobiet i dzieci, światła stacji, na której stoją składane krzesła z 80 kocami, pozostają oświetlone przez całą noc.

W miarę upływu czasu liczba ludności wzrosła i postanowiono zainstalować więcej toalet na pierwszym piętrze budynku, w którym znajdują się biura. Matki i kobiety w ciąży z dziećmi.

Przez cały ranek Pracownicy socjalni niosą ze sobą niekończące się koce, termosy, soki owocowe oraz miski z gulaszem i bułkami Mała zmodernizowana kuchnia to za mało dla przybyszów i tłumu, który wypełnia każdy zakątek stacji.

Mimo sytuacji awaryjnej i stresowej system działa znakomicie i jest chwila ciszy, gdy ktoś za pomocą głośnika ogłasza odjazd samochodu lub prosi o kierowców np. czternastu zarezerwowanych na podróż do Krakowa i wszyscy są skupieni.

READ  Kubańscy kanonicy opuszczają bazę szkoleniową w Polsce Pracownicy

Praktycznie każdy używa telefonu komórkowego do komunikacji z bliskimi lub dzielenia się wiadomościami, więc korzystaj z dostępnych wtyczek.

Jak powiedział Efe rzeszowski strażak (Stolica Prowincji), Daniel TriniakOkoło 1500 osób przyjechało na dworzec w Przemyślu w czwartek, ale w piątek wieczorem liczba ta była wyższa.

Taizia jest kobietą z Charkowa na Ukrainie (Wschód), mówi Efe, że jej mąż jest funkcjonariuszem straży miejskiej i dlatego nie mógł z nią jechać do Polski; „Zmusili go, by został i walczył, ale zgłosiłby się na ochotnika”.To mówi.

Na scenie pojawiają się grupy mężczyzn (Kijów, Lwów, Charków), którzy palą i dzielą się informacjami o odwiedzanych miastach, mimo że o drugiej nad ranem temperatura spada poniżej zera.

Tatiana, Ukrainka, matka trójki dzieciWyjaśnia EFE, że podróżuje z dwoma braćmi i kiedy proponują mu udanie się do sypialni na odpoczynek, chce zostać z własną rodziną.

„Bez względu na to, co się stanie, od teraz zawsze będziemy razem” – mówi.

Tuż przed 15:00 The Przemysł Wojciech Bakun Burmistrz „Nie wiem, ilu ludzi przyjechało lub przybywa”, powiedział EFE, ale uważa, że ​​„więcej miast i więcej rządów okazuje miłość tym ludziom”.

„Nie spałem więcej niż dwie lub trzy w ciągu ostatnich 72 godzin”, mówi, zanim kontynuuje monitorowanie urządzenia wspomagającego.

O świcie znów słychać płacz dzieci w prowizorycznych sypialniach, a grupa wolontariuszy biegnie korytarzami z pudłami pełnymi wypchanych zwierząt.

Polski rząd wyraził chęć przyjęcia wszystkich uchodźców przybywających do Polski, aby uciec przed wojną. „Rynek pracy” w tym kraju może w razie potrzeby „wchłonąć milion Ukraińców”.

Warszawa utworzyła osiem punktów przyjmowania na granicy z Ukrainą i przyjmuje każdego, kto przyjdzie z dokumentem. Zaświadczenia o szczepieniu przeciwko Kovit-19 nie są wymagane do przyspieszenia procesu identyfikacji, paszportu lub pozwolenia na pracę oraz procedur wydanych na Ukrainie.

READ  Lewandowski ratuje Polskę jednym punktem

W Polsce mieszka ponad milion Ukraińców, a nieoficjalne szacunki mówią o około dwóch milionach.

ten ONZ Uważa, że ​​wojna na Ukrainie już wymusiła Przesiedlenie ok. 100 tys. osób W przyszłości może ich spotkać ten sam los Od jednego do czterech milionów Ukraińców.

WSPÓŁ

Obrzydliwe