18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polskę czeka trudny test z pewną siebie Arabią Saudyjską

Polskę czeka trudny test z pewną siebie Arabią Saudyjską

Anity Kopilińskiej

Doha, 24 listopada: Polska i Arabia Saudyjska spotykają się w sobotę w grupie C Mistrzostw Świata. Europejczycy są pod presją i zaczynają od rozczarowującego remisu 0: 0, podczas gdy Arabia Saudyjska zaskoczyła Argentynę.

Arabia Saudyjska pokonała we wtorek „Albiceleste” 2:1, a Polska po raz kolejny rozczarowała Meksykiem, który nie wykorzystał rzutu karnego Roberta Lewandowskiego, który nigdy nie strzelił gola na mundialu.

Druga najniżej sklasyfikowana przez FIFA drużyna w turnieju, po Ghanie, Saudyjczycy wystąpią po raz drugi w historii w 1/8 finału, po wyeliminowaniu przez Szwecję w 1994 roku.

Zwycięstwo jest dla Polski niezbędne, ponieważ mają nadzieję awansować do 1/8 finału po raz pierwszy od 1986 roku.

Nacisk

– Ten wynik nie pozbawia ani nas, ani meksykańskich zawodników możliwości dalszego rozwoju – powiedział po wtorkowym losowaniu selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Micniewicz.

Jednak wydaje się, że niektórzy polscy gracze zrezygnowali już z opcji w ostatnim meczu grupowym z Argentyną, zwiększając presję na Saudyjczyków, aby wygrać.

– W trzecim meczu dodamy zero punktów i przepadniemy na zawsze – powiedział przed meczem z Meksykiem bramkarz Wojciech Szczęsny.

Z kolei Saudyjczycy nabrali ogromnego kopa po pierwszym zwycięstwie w swoim debiucie w Pucharze Świata i z pewnością siebie udadzą się do Polski jako niespodziewani liderzy grupy C.

Obie drużyny miały podobne posiadanie piłki i zaledwie dwa strzały na bramkę w swoich pierwszych meczach, ale to wystarczyło, by Arabia Saudyjska zadała największą porażkę w historii mistrzostw świata.

Po tym, jak zawiedli swoich fanów i Lewandowskiego swoją defensywną postawą, Polska musi pójść na całość albo wypaść z turnieju. (Reportaż Anity Kopilinskiej w Doha; Redagowanie w języku hiszpańskim przez Tomása Cobosa)