Polski operator fazy Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) poinformował na swoim koncie na Twitterze, że do końca czerwca kraj osiągnął 5232 MW zainstalowanej energii słonecznej

W pierwszym półroczu nowo zainstalowana moc fotowoltaiczna wyniosła ponad 1,3 GW. Dla porównania, w tym samym okresie 2020 r. do sieci w kraju przyłączono około 900 MW nowych systemów fotowoltaicznych.

W drugim kwartale roku w kraju Europy Wschodniej wykorzystano 763 MW światła słonecznego.

Polska osiągnęła 3,9 gigawata całkowitej energii słonecznej do końca 2020 roku i 1,3 gigawata do końca 2019 roku. 486 MW Pod koniec 2018 roku. Szybki wzrost odnotowany w ubiegłym roku wynikał głównie z rosnącej liczby przyłączonych do sieci parków słonecznych.

Oczekuje się, że kraj Europy Wschodniej będzie dodawać 2 gigawaty rocznie w ciągu najbliższych pięciu lat, Według Instytutu Energii Odnawialnej Polskiego Instytutu Badawczego. Do końca 2025 r. całkowita zainstalowana moc fotowoltaiczna powinna osiągnąć 14,93 GW.

Polska obecnie wspiera światło słoneczne Plan aukcji i Zachęta dla PV na dachu.

Ta treść jest chroniona prawem autorskim i nie może być ponownie wykorzystana. Jeśli chcesz z nami współpracować i ponownie wykorzystać niektóre z naszych treści, skontaktuj się z: [email protected].