25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zmierzy się ze Słowenią i awansuje do finału VNL mężczyzn

Kiedy Polska pokonała Słowenię 3-0 (25-22, 25-21, 25-23) w drugim półfinale w Adriatic Resort we Włoszech w sobotę, Polska będzie ciężko pracować, aby zapewnić sobie miejsce w niedzielnym finale FIVP 2021 Liga siatkówki mężczyzn w niedzielę. Rimini.

To przygotowuje grunt pod starcie między mistrzem świata Polski a mistrzem olimpijskim Brazylią, która wyeliminowała Francję w pierwszym półfinale.

Z 61% (14/23) i 17 punktami w klasyfikacji ogólnej Bartos Kurek odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Polski. Słowenia miała problemy z agresywnym pokonaniem rywali, oddając 14 punktów (cztery od Fabiana Trisicy, po trzy od Gurka i Piotra Nowakowskiego).

Bardzo rzadka przerwa od tomu napisanego przez Michaela Kubiaka w Danzek Stern dała Polsce dwupunktowe prowadzenie w pierwszym secie.

Ale re. Stern szybko wyprowadził Wilfredo Leon Słowenia na prowadzenie 14-13, zmuszając trenera Vittala Heinena do startu po raz pierwszy.

Jeszcze jeden punkt po tym, jak Clemens został zabity przez Sebulza po tym, jak Stern okopujący się natychmiast sprowadził obu Słoweńców – ale nie mogli tego wytrzymać w latach dwudziestych.

Kolejne tomy Fabiana Trisicy w Sebulz po prawej i Sterna Novakowskiego po lewej oraz szeroko zakrojone ataki Słoweńców przypieczętowały umowę dla Polski.

Jednak Słowenia nie wyrzuciła jeszcze kawałka. Kiedy Heinen rozpoczął drugą rundę z Novakovskim zastępując Jacoba Kochanowskiego, Słowenia szybko otworzyła się z trzypunktową przewagą, a Stern powiększył ją do czterech po asie z Kubiakiem po zakończeniu pierwszego technicznego czasu.

Polskie prowadzenie 4:1 było ograniczone do 9-9, a obie drużyny wymieniały się głównie na boki, dopóki Lyon nie uzyskał dwupunktowej przewagi o dwa punkty przewagi nad Lyonem jeden na jednego nad Johnnym Kovacicem.

Podanie z Trisicy w Sebulu sprawiło, że było cztery do 20-16, a Polska utrzymała się do finału seta.

Na trzecim miejscu było ciasno, przed Polską i Słowenią pod koniec drugiego technicznego czasu, dopóki podanie Mathewsa Phoenixa z Tyne Urnat nie dało mu trzeciego. Gdy Mitzas Casparini posłał ostatni serwis do siatki, Polacy nadal byli wykluczeni, ponieważ musieli zakończyć mecz.

READ  Hołd dla polskiej meksykańskiej pisarki Eleny Boniadowskiej

To pierwszy raz w finałach VNL dla Polski i Brazylii. Obaj spotkali się z Polską w meczu o brązowy medal edycji 2019 i ostatecznie stanęli na podium.

VNL Rookies Słowenia zmierzy się z Francją w niedzielnym meczu o brązowy medal, przed finałem.

Szybkie linki:
Liga Narodów FIVB Siatkówka
Facebook
Świergot
Instagram
Światło internetowe