9 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zmierzy się ze Słowenią i awansuje do finału VNL mężczyzn

Kiedy Polska pokonała Słowenię 3-0 (25-22, 25-21, 25-23) w drugim półfinale w Adriatic Resort we Włoszech w sobotę, Polska będzie ciężko pracować, aby zapewnić sobie miejsce w niedzielnym finale FIVP 2021 Liga siatkówki mężczyzn w niedzielę. Rimini.

To przygotowuje grunt pod starcie między mistrzem świata Polski a mistrzem olimpijskim Brazylią, która wyeliminowała Francję w pierwszym półfinale.

Z 61% (14/23) i 17 punktami w klasyfikacji ogólnej Bartos Kurek odegrał kluczową rolę w zwycięstwie Polski. Słowenia miała problemy z agresywnym pokonaniem rywali, oddając 14 punktów (cztery od Fabiana Trisicy, po trzy od Gurka i Piotra Nowakowskiego).

Bardzo rzadka przerwa od tomu napisanego przez Michaela Kubiaka w Danzek Stern dała Polsce dwupunktowe prowadzenie w pierwszym secie.

Ale re. Stern szybko wyprowadził Wilfredo Leon Słowenia na prowadzenie 14-13, zmuszając trenera Vittala Heinena do startu po raz pierwszy.

Jeszcze jeden punkt po tym, jak Clemens został zabity przez Sebulza po tym, jak Stern okopujący się natychmiast sprowadził obu Słoweńców – ale nie mogli tego wytrzymać w latach dwudziestych.

Kolejne tomy Fabiana Trisicy w Sebulz po prawej i Sterna Novakowskiego po lewej oraz szeroko zakrojone ataki Słoweńców przypieczętowały umowę dla Polski.

Jednak Słowenia nie wyrzuciła jeszcze kawałka. Kiedy Heinen rozpoczął drugą rundę z Novakovskim zastępując Jacoba Kochanowskiego, Słowenia szybko otworzyła się z trzypunktową przewagą, a Stern powiększył ją do czterech po asie z Kubiakiem po zakończeniu pierwszego technicznego czasu.

Polskie prowadzenie 4:1 było ograniczone do 9-9, a obie drużyny wymieniały się głównie na boki, dopóki Lyon nie uzyskał dwupunktowej przewagi o dwa punkty przewagi nad Lyonem jeden na jednego nad Johnnym Kovacicem.

Podanie z Trisicy w Sebulu sprawiło, że było cztery do 20-16, a Polska utrzymała się do finału seta.

Na trzecim miejscu było ciasno, przed Polską i Słowenią pod koniec drugiego technicznego czasu, dopóki podanie Mathewsa Phoenixa z Tyne Urnat nie dało mu trzeciego. Gdy Mitzas Casparini posłał ostatni serwis do siatki, Polacy nadal byli wykluczeni, ponieważ musieli zakończyć mecz.

To pierwszy raz w finałach VNL dla Polski i Brazylii. Obaj spotkali się z Polską w meczu o brązowy medal edycji 2019 i ostatecznie stanęli na podium.

VNL Rookies Słowenia zmierzy się z Francją w niedzielnym meczu o brązowy medal, przed finałem.

Szybkie linki:
Liga Narodów FIVB Siatkówka
Facebook
Świergot
Instagram
Światło internetowe

READ  Hiszpański triathlon, பத dxadaptado za atak medali europejskich w Polsce