9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zawetuje unijną propozycję uznania ojcostwa dzieci par LGTBI

Polska stoi w sprzeczności z postępem w uznawaniu praw w Europie.

Polska ostrzegła, że ​​zawetuje w środę propozycję Unii Europejskiej (UE) dotyczącą uznania legalnego związku dzieci par LGTBI adoptowanych w innym państwie członkowskim – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

Jest to środek, który ma to zapewnić Wszystkie europejskie dzieci mają takie samo prawo do poruszania się we wspólnej przestrzeni „niezależnie od tego, jak zostały poczęte lub urodzone”.Według Unii Europejskiej.

„Głęboko wierzymy, że dopóki jest tam minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Polska nie będzie musiała ulegać tym szalonym żądaniom lobby LGBTI i uznawać adopcje osób tej samej płci” – powiedział Romanowski lokalnym mediom, jak donosi agencja informacyjna Europa Press . .

„Niezależnie od skali podstępnej taktyki unijnego establishmentu, urzędnik zapewnił, że polski system prawny jest „chroniony” przed „szkodliwymi” skutkami ideologii gender, która jest „toksyczną” agendą”.

Europejski komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders dał do zrozumienia, że ​​kraje takie jak Polska czy Węgry są świadome trudności z przyjęciem reżimu uznającego zbiorowe prawa osób LGBTI ze względu na zastrzeżenia. Wniosek nie ma na celu zmiany prawa rodzinnego, które należy do kompetencji krajowych, ale raczej zapewnienie pewności prawnej małoletnim już uznanym w państwie członkowskim..

Jednak zgodnie z obecnym orzecznictwem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej osoby prawne i akty stanu cywilnego dotyczące rodzicielstwa pozostają wyłączną kompetencją państw członkowskich – wyjaśnia Romanowski.

Wiceminister zaznaczył, że przyjęcie proponowanego przez UE rozporządzenia wymaga jednomyślności, więc „Polsce nie grozi przymusowe adopcje osób tej samej płci, bo my to zawetujemy”.

Romanowski poszedł dalej i oskarżył Niemcy o próbę złamania tego konsensusu w prowadzeniu polityki „nowoczesnego marksizmu”, stosując „nielegalną, barbarzyńską taktykę” i „nowoczesną formę germanizmu: bezwzględne podporządkowanie sobie innych narodów”. „Wraz ze zniszczeniem europejskiego kodu kulturowego opartego na wartościach chrześcijańskich”.

READ  Polska inflacja słabnie w czerwcu

Te same prawa

Komisja Europejska oświadczyła w czwartek, że wszystkie kraje UE muszą uznać legalne przywiązanie dzieci par LGBTIQ+ adoptowanych w innym państwie członkowskim, „aby zapewnić wszystkim europejskim dzieciom te same prawa podczas poruszania się we wspólnej przestrzeni, bez względu na to, jak zostały poczęte” lub urodzony”.

„Zasada jest prosta: jeśli jest uznawana w jednym państwie członkowskim, musi być uznawana we wszystkich państwach członkowskich”Reinders na konferencji prasowej w Brukseli ostrzegł przed przedstawieniem szczegółów propozycji legislacyjnej, która musi zostać przyjęta jednogłośnie od 27 lipca.

Bruksela proponuje między innymi stworzenie „dobrowolnego europejskiego zaświadczenia”, o które rodziny nie muszą się ubiegać, ale mają do tego prawo, aby udowodnić związek prawny swoich dzieci, gdy przeprowadzają się do innych państw członkowskich.

Zostanie to zrealizowane w formie zharmonizowanego dokumentu opublikowanego we wszystkich językach UE w celu „oszczędności czasu i pieniędzy” europejskich rodzin i administracji.