22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zapowiedziała, że ​​będzie w stanie najwyższej gotowości podczas wizyty Joe Bidena w kraju

Polska zapowiedziała, że ​​będzie w stanie najwyższej gotowości podczas wizyty Joe Bidena w kraju

Prezydent USA Joe Biden przemawia podczas wydarzenia na Zamku Królewskim w Warszawie, 26 marca 2022 r. Sławomir Kamiński/Agencja Wyborcza.pl za pośrednictwem REUTERS/File

polski minister spraw wewnętrznych, Mariusz KamińskiZostało to potwierdzone we wtorkowych wypowiedziach dla radia Wizyta w Polsce Prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidenawłączać „Najwyższy standard bezpieczeństwa” We wszystkich krajach.

„Prezydent Biden jest światowym liderem i (jego wizyta w) A Duże wyzwanie– wyjaśnił minister. „Bardzo ściśle współpracujemy ze służbami amerykańskimi odpowiedzialnymi za ochronę prezydenta” – dodał.

Kamiński obiecał”Ameryka ma wielu wrogówW Polsce wiemy, jak napięta jest sytuacja międzynarodowa i musimy być przygotowani na każdą sytuację i każdą ewentualność.

Biały Dom potwierdził w zeszły piątek, że Biden odwiedzi Polskę w międzyczasie 20 i 24 lutego „Dla Osobiście dziękuję Polakom za wsparcie Ukrainy i jej uchodźcówWygłosić także przemówienie w pierwszą rocznicę wybuchu wojny.

Prezydent RP Andrzej Duda wita prezydenta USA Joe Bidena przed Pałacem Prezydenckim, 26 marca 2022 r. w Warszawie. REUTERS/Evelyn Hockstein/Plik

Podczas wizyty w Polsce prezydent Ameryki Północnej spotka się z prezydentem Polski. Andrzeja Dudyktóry niedawno wyraził chęć pozyskania poparcia sojuszników dla utworzenia baz wojskowych w NATO Na terenie Polski.

W rozmowie z polskimi dziennikarzami w poniedziałek ambasador USA w Warszawie powiedział: Marka Brzezińskiegopodkreślił „Historyczny” charakter wizyty Bidena A Polska była jedynym krajem objętym wyjazdem, co zostało wskazane jako „wyraźny znak tego, jak ważne są relacje” między obydwoma krajami.

Ambasador Brzeziński zapowiedział również, że „Polacy będą mieli okazję osobiście zobaczyć Bidena podczas wielkiego publicznego wystąpienia”, podczas którego prezydent „podziękuje Amerykanom za przyjęcie uchodźców z Ukrainy”.

będzie o To jedyny przypadek w historii, kiedy prezydent USA odwiedził Polskę dwukrotnie w ciągu rokuBiden był w Warszawie w marcu 2022 roku.

Prezydent USA Joe Biden przemawia podczas wydarzenia na Zamku Królewskim w Warszawie, 26 marca 2022 r. REUTERS/Evelyn Hockstein/Plik

Na szczycie NATO w Madrycie w czerwcu ubiegłego roku Biden ogłosił, że współpraca obronna między Waszyngtonem a Warszawą osiągnęła w ostatnich miesiącach nowe wyżyny. W Polsce powstanie stała kwatera główna 5. Armii Stanów Zjednoczonych.

READ  Sergio Higita wygrywa i prowadzi Tour of Poland

Polska podpisała duże kontrakty na zakup broni z USA samoloty F-35, czołgi M1 Abrams i wyrzutnie rakiet HIMARS.

Dodatkowo Warszawa ujawniła w zeszłym roku swoją decyzję o zleceniu budowy firmie amerykańskiej Pierwsza elektrownia jądrowa.

(z informacjami z EFE)

Kontynuuj czytanie:

Sojusznicy Ukrainy spotykają się, aby sfinalizować szczegóły dostawy czołgów do obrony przed rosyjską inwazją.
Stany Zjednoczone wydały nowe ostrzeżenie dotyczące podróży do Rosji, wzywając swoich obywateli do natychmiastowego opuszczenia kraju
NATO twierdzi, że Ukraina zużywa więcej amunicji, niż Sojusz jest w stanie wyprodukować