5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zapewnia pakiet finansowania i dotacji, aby zrównoważyć inflację za pośrednictwem EFE

Polska oferuje pakiet podatków i dotacji, aby zrównoważyć inflację

Kraków (Polska), 25 listopada (.) .- Polski rząd przedstawił w czwartek pakiet środków i dotacji na walkę ze skutkami inflacji w sektorach energetycznym, spożywczym i transportowym.

Premier RP Mateusz Morawiecki ujawnił prasie kluczowe etapy projektu, nazwanego „tarczą antyinflacyjną”, i podkreślił, że wraz z nią zostaną podjęte działania, w tym „obniżki podatków na podstawowe produkty”. Ścisła kontrola wydatków publicznych w przyszłym roku.

Wszystkie środki mają charakter tymczasowy, a ich stosowanie jest „elastyczne”, powiedział Moraviki, ponieważ „powinny one pomóc w najcięższych miesiącach zimowych, kiedy spodziewana jest wysoka inflacja”.

Inflacja w Polsce wzrosła w październiku po raz czwarty z rzędu do 6,8% rok do roku, według danych GUS, najwyższa wartość i najwyższa inflacja od 2001 roku. Stawki w kraju są UE (UE).

Zarząd przeznaczy łącznie 2100 milionów euro na obniżenie podatku od benzyny.

Od 20 grudnia przez najbliższe pięć miesięcy specjalny podatek od benzyny zostanie obniżony do minimalnego poziomu dozwolonego przez UE, a specjalna stawka emisji dla pojazdów silnie zanieczyszczających środowisko zostanie zwolniona.

Podobnie stawka VAT na gaz ziemny zostanie obniżona z 23% do 8%.

Z drugiej strony dotacja zostanie przekazana rodzinom o niskich dochodach w wysokości od 85 do 225 euro, wypłacona w 2022 r. i ma przynieść korzyści pięciu milionom osób.

Ponadto Moraviki powiedział, że jego rząd chce zlikwidować VAT na żywność w pierwszym kwartale 2022 r., ale ponieważ „UE na to nie pozwala”, jednostki rodzinne o niskich dochodach otrzymają „dotacje socjalne, które je zrekompensują, w mniejszym stopniu ”.

VAT od energii elektrycznej zostanie obniżony w pierwszych trzech miesiącach 2022 r., choć nie jest on określony w żadnym procencie.

Ponadto wcześniej nieplanowane zamówienia publiczne zostaną zamrożone w 2022 r. i, jeśli to konieczne, ograniczone do integracji w niepełnym wymiarze godzin, co według Moraviki może zaoszczędzić od 600 do 1100 mln euro.

READ  UE: Polska będzie płacić dzienne kary do zamknięcia kopalni

W sumie premier oszacował, że wpływ tych środków między biegunami wyniesie „28 euro na kwartał” tylko na taryfy gazowe.

Wicepremier Jacek Sachin zapowiedział, że podwyżka gazu zostanie odłożona na trzy lata, a podwyżka zostanie rozłożona na kolejne trzy lata podatkowe. Odzwierciedlało wzrost cen na światowych rynkach ”.