24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zamknie swoje granice dla rosyjskich i białoruskich ciężarówek

Polska zamknie swoje granice dla rosyjskich i białoruskich ciężarówek

(CNN) — Minister spraw wewnętrznych Polski Mariusz Kamiński podpisał w poniedziałek zarządzenie o wstrzymaniu przewozów towarowych z rosyjskich i białoruskich pojazdów wzdłuż granicy z Białorusią.

Rozporządzenie zostało opublikowane na stronie internetowej polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

„Przewóz towarów na przejściach granicznych Republiki Białoruś zostanie zawieszony dla samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep, naczep i zestawów ciężarowych zarejestrowanych w Republice Białoruś lub na terytorium Federacji Rosyjskiej” – czytamy w oświadczeniu. Zamówienie.

Zarządzenie będzie obowiązywało od 1 czerwca „do odwołania”.

Wcześniej w poniedziałek Kamiński poinformował na Twitterze, że podjął decyzję o „wpisaniu 365 obywateli Białorusi na listę sankcyjną, zamrożeniu środków finansowych i gospodarczych 20 firm i 16 osób związanych przede wszystkim z rosyjskim kapitałem”. Wśród nich jest „159 posłów z Białorusi”.

Otrzymają zakaz wjazdu do Polski i innych krajów strefy Schengen, a ich aktywa zostaną zamrożone – poinformował w poniedziałek polski rząd na swojej stronie internetowej.

„Inni posłowie są już wpisani na polską listę sankcyjną. W związku z tym sankcje dotyczą już wszystkich posłów białoruskiego parlamentu” – czytamy w komunikacie.

Według polskiego rządu decyzja została podjęta „w związku z potwierdzeniem surowego wyroku w sprawie represji władz białoruskich wobec przeciwników politycznych reżimu Andrzeja Poczobuta i Aleksandra Łukaszenki”.

READ  Dlaczego Cordois nie zagrał dziś w Belgii przeciwko Polsce