22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska zamierza ożywić monarchów posiadających euro przeciwko Hiszpanii

SEVILLE, Hiszpania (Reuters) – Polska wiedziała, że ​​zobaczy mniej piłek niż Hiszpania w drugim meczu grupy E na Euro 2020 w sobotę, ale trener Paulo Sousa powiedział, że mogą zranić, podając na własną rękę drużynę Luisa Enrique.

Polacy nie poprawili swojego słabego wyniku w poniedziałkowych meczach otwarcia głównego meczu, przegrywając 2:1 ze Słowacją i teraz potrzebują przynajmniej jednego punktu z Hiszpanią, aby zakwalifikować się do fazy pucharowej.

„Musimy skupić się nie tylko na kontratakach na Hiszpanię, ale także na zmianach i tworzeniu możliwości dzięki posiadaniu” – powiedziała Susa dziennikarzom w piątek.

„Hiszpania nie jest właścicielem nieruchomości, ponieważ Hiszpania ma ten proces gry od ponad dziesięciu lat (i) dopiero zaczęliśmy, ale możemy to zrobić” – powiedział.

„Hiszpania nie była przyzwyczajona do obrony bez piłki dłużej niż 3-7 sekund”.

Sousa, który przejął funkcję trenera Polski w styczniu, powiedział, że jego głównym celem była zmiana mentalności drużyny.

„Musimy być pozytywnie agresywni, musimy być o wiele bardziej zdeterminowani” – powiedział Sousa.

Polacy uważają, że Robert Lewandowski jest bardziej bezwzględny przed bramką niż Szwed Marcus Berg, który wykorzystał świetną szansę na zdobycie bramki 0:0 w pierwszym meczu Hiszpanii.

– Robert zrobił wiele rzeczy przeciwko Słowacji. Kiedy w 62. minucie pozostało nam dziesięciu zawodników, był bardziej defensywny niż zwykle – powiedział Sousa, uzasadniając niepowodzenie zdobywcy Europejskiego Złotego Buta z 2021 r. w meczu.

Kamil Click, który wygrał 84 występy z Polską i był zdeterminowany bronić się przed eliminacjami do Mistrzostw Świata 2014, powiedział w sobotę, że Polacy wiedzą, że mają wielką misję obronną.

– Potrzebujemy odrobiny szczęścia, jak w szwedzkiej drużynie – powiedział 33-latek.

Click był jednym z filarów drużyny w poprzednich euro, gdzie Polska była zaskakującymi rozgrywającymi, przegrywając jedynie z Portugalią, która ostatecznie wygrała turniej.

READ  Ferrovial zapłacił 384 000 euro top managerowi aresztowanemu w Polsce za rzekome wręczanie łapówek.

„Przetrawiliśmy porażkę (ze Słowacją) i zespół jest gotowy psychicznie i fizycznie” – powiedział Click.

„Chcemy osiągnąć czyste konto, aby uzyskać pożądany rezultat, i to się udaje” – dodał Sousa.

(Zgłoszone przez Anitę Kopilinską i Bartosa Dąbrowskiego; Redagowanie: Andrew Cavthorn)