30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wystawi zniszczone rosyjskie czołgi na Ukrainie

Urzędnicy polscy i ukraińscy poinformowali we wtorek, że Polska wystawi w swojej stolicy uszkodzone rosyjskie czołgi i rosyjskie pojazdy opancerzone przejęte przez siły ukraińskie podczas wojny.

Szef Kancelarii Premiera RP Michał Dworczyk powiedział, że miało to podkreślić rosyjskie „okrucieństwa” i reakcję Ukrainy.

Z jednej strony pokazujemy okrucieństwa popełniane przez rosyjskie wojsko na Ukrainie (i) Z drugiej strony pokazujemy bohaterską obronę Sił Zbrojnych Ukrainy A wyniki tych walk”, powiedział Dvoசk.

Wystawa plenerowa, paradoksalnie zatytułowana „Niezwyciężona armia”Plac Twierdzy na Starym Mieście w Warszawie został z wielkim trudem odbudowany po zniszczeniu w czasie II wojny światowej.

Minister obrony Ukrainy Oleksi Resnikov powiedział, że podobne wydarzenia zaplanowano w Berlinie, Paryżu, Madrycie, Lizbonie i innych europejskich stolicach.

Pomożemy zapewnić, że rosyjskie czołgi dotrą do Europy, ale w postaci ruinResnikow powiedział w niedzielę polskiej telewizji Polsat.

Ukraina wezwała swoich zachodnich sojuszników do zwiększenia dostaw Oraz amunicję do wzmocnienia obrony przed rosyjskimi atakami na wschodzie kraju.

READ  Polska wysyła fałszywe SMS-y do potencjalnych imigrantów na granicy z Białorusią