19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wykryła w swojej przestrzeni powietrznej obiekt o wyglądzie balonu zwiadowczego lecącego z Białorusi.

Polska wykryła w swojej przestrzeni powietrznej obiekt o wyglądzie balonu zwiadowczego lecącego z Białorusi.

Ilustracja przedstawiająca balon na ogrzane powietrze o średnicy 80 cm (32 cale) unoszący się w powietrzu w pobliżu Collierville w stanie Tennessee. (Tom Medlin przez AP)

Ministerstwo Obrony Polska W sobotę powiedział, że został wykryty Obiekt w polskiej przestrzeni powietrznej Kto leciał z kierunku BiałoruśI to jest chyba A Balon obserwacyjny.

Ministerstwo poinformowało na Twitterze, że kontakt radarowy z obiektem został utracony RybinMiasto w centralnej Polsce, 143 kilometry (89) na północny zachód od stolicy. Warszawa.

W pobliżu rozpoczęto poszukiwania Rybin Przedstawiciel agencji prasowych powiedział, że w operacji uczestniczył helikopter, dron i zespoły naziemne regionalnych sił bezpieczeństwa. Dowództwo Operacyjne Sił ZbrojnychKapitan Ewa Slotnickado sieci telewizyjnej TVN24.

Obiekt został zauważony w piątek około godziny 20:30 czasu lokalnego w pobliżu granicy z Białowieżą. Polska z Białoruś. Przeprowadzono śledzenie radarowe, ale od godziny 12:30 w sobotę obiekt nie był już widoczny. Slotnicka Udzielił wywiadu telefonicznego prywatnej telewizji.

Raport z soboty dotyczy dwóch znanych wtargnięć w polską przestrzeń powietrzną, odkąd Rosja rozpoczęła inwazję na pełną skalę na Ukrainę, która znajduje się na wschodniej granicy Polski.

W listopadzie dwóch Polaków zginęło w ataku rakietowym we wschodniej Polsce. Zachodni urzędnicy powiedzieli, że uważają, że ukraiński pocisk obrony powietrznej zabłądził, gdy ukraińskie siły powietrzne próbowały odeprzeć rosyjską ofensywę na dużą skalę.

Dwa polskie samoloty prowadzą powietrzną akcję wojskową

Polscy wojskowi i polityczni urzędnicy stoją w obliczu pytań dotyczących innego obiektu, który wylądował na terytorium Polski w grudniu, ale został przypadkowo odkryty w kwietniu przez cywilów jadących konno w lesie.

Kwestia ta rodzi pytania o postępowanie władz z obroną powietrzną w obliczu nowych zagrożeń związanych z wojną na Ukrainie.

Prezydent Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego O wtargnięciu w przestrzeń powietrzną zostali powiadomieni dopiero od grudnia do końca kwietnia.

The Urząd Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Organ doradczy prezydenta w sprawach bezpieczeństwa i obrony poinformował w piątek, że jego przewodniczący, Jacek Seivira, a Duda został poinformowany o obiekcie 26 kwietnia, który według urzędu był „prawdopodobnie rosyjskim pociskiem manewrującym”. ”.

READ  Pantery odniosły swoje pierwsze zwycięstwo na mundialu w Holandii-Polska

Urzędnicy powiedzieli, że na miejscu, w którym znaleziono obiekt powietrzny, nie znaleziono śladów materiałów wybuchowych.

Minister obrony, Mariusza Błaszczaka, w tym tygodniu wyróżnił szefa operacji sił zbrojnych za niewystarczające poinformowanie przywódców politycznych w tej sprawie. Dowódcy armii zaprzeczyli tym roszczeniom, twierdząc, że prawidłowo wykonali swoje obowiązki.

Opozycja polityczna domagała się impeachmentu Błaszczaka w tej sprawie.

(z informacji z AP)

Kontynuuj czytanie:

Zełenski przyjedzie do Rzymu, spotka się z Melonim i odwiedzi papieża Franciszka: „Włochy są po właściwej stronie w tej wojnie”
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski potwierdził, że odwiedzi Rzym i spotka się z papieżem Franciszkiem.
Jak niespodziewany atak na Bagmuta przyćmił obchody Dnia Zwycięstwa Putina
Konsekwencje ukraińskiej kontrofensywy dla końca wojny