14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wykryła w swojej przestrzeni powietrznej możliwy „balon szpiegowski”.

Polska wykryła w swojej przestrzeni powietrznej możliwy „balon szpiegowski”.

Warszawa, Polska.- Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w sobotę, że wykryło obiekt przelatujący przez jego przestrzeń powietrzną Białoruś I prawdopodobnie tak jest Balon obserwacyjny.

Utracono kontakt radarowy z obiektem w pobliżu miasta Ryby w centrum kraju, 143 km (89 mil) na północny zachód od Warszawy – poinformowało ministerstwo na Twitterze.

Dodał, że do poszukiwania obiektu zmobilizowano regionalne siły bezpieczeństwa.

Zgłoszony w sobotę incydent nastąpił po dwóch znanych wtargnięciach w polską przestrzeń powietrzną Rosja rozpoczęła inwazję na UkrainęByło to na wschodniej granicy kraju, w lutym ubiegłego roku.

W listopadzie w ataku rakietowym na wschodzie zginęło dwóch Polaków. Zachodni urzędnicy powiedzieli, że ich zdaniem to ukraiński pocisk przeciwlotniczy, który zabłądził, gdy siły kijowskie próbowały go usunąć. Aby odeprzeć zmasowany rosyjski atak.

Czytaj więcej: Ameryka znajduje kolejny tajemniczy balon nad Hawajami

Urzędnicy wojskowi i polityczni stają przed pytaniami o inny obiekt, który wylądował na polskiej ziemi w grudniu, ale słuch o nim zaginął aż do kwietnia. Kobieta przypadkowo odkrywa go podczas jazdy konnej w lesie.

Incydent budzi wątpliwości co do zarządzania obroną powietrzną kraju. Wojna na Ukrainie.

Prezydent, Andrzeja DudyA premier Mateusz Morawiecki został poinformowany o grudniowym nalocie dopiero pod koniec kwietnia.

Czytaj więcej: Stany Zjednoczone uważają, że Chiny były w stanie uzyskać informacje wywiadowcze za pomocą balonu szpiegowskiego

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, agencja doradzająca prezydentowi w sprawach bezpieczeństwa i obrony, poinformowało w piątek, że jego dyrektor Jacek Siviera i Duda zostali poinformowani o obiekcie 26 kwietnia, który według nich „może być rakietą produkcji rosyjskiej”. statek

Urzędnicy stwierdzili, że na miejscu nie znaleziono śladów materiałów wybuchowych.

Zapisz się tutaj Otrzymuj nasze biuletyny z codziennymi wiadomościami, opiniami i wieloma innymi opcjami bezpośrednio na swój e-mail.

różni się

Nowości dopasowane do Twoich zainteresowań