Kraków (Polska), 1 lipca (EFE).- Dwie gry wideo inspirowane najnowszymi epizodami historii Europy będą częścią programu nauczania szkół średnich w Polsce, pionierskiego projektu na świecie.
Minister edukacji Przemysław Sarnek potwierdził w piątek, że od tego tygodnia polscy uczniowie będą mogli bezpłatnie pobrać dwie polskie gry wideo i że zostaną one włączone do szkolnego programu nauczania w kolejnym programie nauczania.
Podkreślając „wysoką wartość edukacyjną” obu gier, minister wyjaśnił, że jest to kolejny krok w „modernizacji polskiej edukacji”, a także zaznaczył, że „80% dorosłych Polaków to użytkownicy gier wideo”.
Z rządowej strony internetowej Polacy w wieku szkolnym mogą pobrać gry wideo „Gra w szyfry” i „This War of Mine” wyprodukowane przez Instytut Pamięci Historycznej i 11 Bit Studios w Polsce. odpowiednio.
W „Grze w szyfry” odtwarzany jest proces szyfrowania maszyn „fotograficznych” używanych przez nazistów w komunikacji podczas II wojny światowej, co jest kluczowym faktem w zwycięstwie aliantów, w którym szczególną rolę odegrała grupa polskich matematyków .
Gra wideo „This War of Mine” została okrzyknięta jednym z najbardziej oryginalnych i emocjonalnych tytułów, gdy została wydana kilka lat temu i usuwa gatunek wojny z oczu publiczności, która doświadcza jej konsekwencji.
Gracz musi być odpowiedzialny za schronienie w środku bitwy i musi zarządzać zapasami żywności, decydować, kto wychodzi w poszukiwaniu zapasów lub szukać narzędzi do wykonania radia, a tym samym otrzymywać informacje.
Ponadto musi uważać na potencjalnych zdrajców, dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne słabych oraz czekać na zawieszenie broni (co jest losowe i może trwać od pierwszego dnia lub kilku lat).
Jej twórcy twierdzą, że inspirację do fabuły czerpali z studiowania wojny w Jugosławii i powstania warszawskiego 1944 roku.
Premier Mateusz Morawiecki, który ogłosił tę decyzję w zeszłym roku, powiedział, że Polska będzie „pierwszym krajem na świecie, który włączy własne gry wideo” do programu nauczania i pozwoli młodym ludziom na wykorzystanie gier wideo do wyobrażenia sobie siebie w historii. Okoliczności. w inny sposób niż podręczniki”. EFE
mag/rz/ah
EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części treści Usług EFE jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.
„Praktyk popkultury. Wielokrotnie nagradzany miłośnik telewizji. Twórca. Oddany geek kulinarny. Miłośnik Twittera. Miłośnik piwa”.
More Stories
Polska gospodarka osiągnęła najwyższy wzrost od dwóch lat na poziomie 3,2%
Finał w Polsce dla Oscara Husillos
Polska wstrzymuje wsparcie militarne dla Ukrainy