22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wydaje wizę humanitarną białoruskiemu sprinterowi olimpijskiemu, który odmówił „obowiązkowego” lotu do domu

Polska wydała wizę humanitarną białoruskiemu sprinterowi, który po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio odmówił swojej drużynie nakazu powrotu do domu zgodnie z planem.

24-letnia Christina Dimonovskaya przebywa w polskiej ambasadzie w Tokio po spędzeniu nocy w hotelu pod opieką japońskiej policji.

Sportowiec powiedział, że w niedzielę został siłą zabrany na lotnisko Za krytykowanie trenerów Wyrażała obawy o swoje bezpieczeństwo, gdyby wróciła do swojego kraju.

Białoruś twierdzi, że został usunięty z zespołu z powodu swojego stanu emocjonalnego.

Mąż Dimonovskaya uciekł do stolicy Ukrainy, Kijowa. Powiedział agencji informacyjnej AFP, że spotka się z żoną w Polsce. „W niedalekiej przyszłości”.

Białoruski rząd nie skomentował jeszcze decyzji Polski.

Sprinter wjeżdżający do Ambasady RP

Sprinter wchodzi do polskiej ambasady i zostaje sfotografowany. Źródło obrazu: Właściciele

200 metrów

Simanuskaya miała wziąć udział w poniedziałkowym biegu na 200 m kobiet i nagrały ją w innym biegu, sztafecie 4×100, na co protestowała w filmie w mediach społecznościowych. Bez uprzedzenia Po wykluczeniu innych sportowców z selekcji.

Powiedział, że był „pod presją” osób kierujących białoruską drużyną lekkoatletyczną i został poproszony o powrót do swojego kraju, z prośbą o pomoc do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).

„Próbują wydostać mnie z kraju bez mojej zgody”. Białoruska Fundacja Solidarności w Sporcie potępiła w filmie zamieszczonym na kanale Telegram grupę sportowców uwięzionych lub rozdzielonych za swoje poglądy polityczne.

Został skrytykowany przez białoruskie media państwowe po ukazaniu się wideo, a w telewizji skrytykowano go za brak „ducha zespołowego”.

MKOl powiedział, że szukał wyjaśnień u władz białoruskich, mówiąc, że zawodnik wcześniej opuścił drużynę z powodu swojej „sytuacji emocjonalnej i psychologicznej”.

W późniejszym oświadczeniu MKOl Simanuskaya powiedział, że „czuli się bezpiecznie”.

Biegacz na lotnisku.

Biegacz zażądał ochrony policyjnej. Źródło obrazu: Właściciele

Bezpieczna

Pośrednik powiedział European Radio dla Białorusi Bał się wrócić do swojego kraju.

Według relacji sportowca, osoby odpowiedzialne za jej drużynę pojawiły się w jej pokoju w niedzielę i kazały jej spakować walizki w ciągu godziny, a następnie udać się na lotnisko Haneda w Tokio.

Twierdzi, że został usunięty z drużyny narodowej za zgłoszenie „zaniedbań” swoich trenerów na Instagramie.

Białoruska Fundacja Jedności Sportu została utworzona w sierpniu 2020 roku na rzecz sportowców Podczas protestów przeciwko prezydentowi BiałorusiAleksander Łukaszenko został ponownie wybrany w ubiegłym roku po przesłuchaniu przez Stany Zjednoczone, Unię Europejską i białoruską opozycję.

Siły rządowe rozprawiły się z milionami Białorusinów protestujących na ulicach w związku z domniemanymi nieprawidłowościami wyborczymi.

Niektórzy z uczestników demonstracji byli znanymi sportowcami w kraju, którym groziły cięcia w funduszach i aresztowaniami lub zostali odcięci od drużyn narodowych.

BBC Mundo