18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wycofuje się zgodnie z UE w sprawie regulacji sędziów

Polska powiedziała Unia Europejska Zamknie salę w Sądzie Najwyższym poświęconą regulacji sędziów

Sąd Najwyższy UE w Warszawie poinformował we wtorek unijnej władzy wykonawczej, że polski rząd wysłał pismo do Komisji Europejskiej, które podważa niezależność europejskiego sądownictwa i narusza UE. Prawo

Ogłaszając rozwiązanie izby, polski rząd podkreślił potrzebę znalezienia sposobów karania sędziów, którzy złamali prawo lub nadużyli swojego stanowiska. Powiedział, że będzie nadal szukał sposobów, aby to zrobić, ponieważ nadal wstrząsa sądownictwem.

Rząd przekonywał, że polskie prawo jest ważniejsze niż prawo unijne, z kolejnymi 27 członkami Polska, jest piątym najbardziej zaludnionym krajem członkowskim.

W Brukseli rzeczniczka UE Christian Wiegand powiedziała, że ​​otrzymano list z Polski i jest on analizowany, ale nie może dalej komentować.

Odkąd Konserwatywna Partia Prawa i Sprawiedliwości doszła do władzy w Polsce w 2015 roku, zmieniła wymiar sprawiedliwości, dając partii nowe uprawnienia w zakresie powoływania sądów i sędziów. Zmiany te spotkały się z ostrą krytyką i ostrzeżeniami ze strony UE, która wiele z nich postrzega jako pogwałcenie demokratycznej polityki podziału władzy.

Komisja Europejska dała Polsce czas do poniedziałku na wysłuchanie zakazu lub nałożenie sankcji finansowych.

READ  Google Pay – Aplikacje w Google Play