19 kwietnia, 2024

Polska wraca do ekscytującej hiszpańskiej drużyny mężczyzn U20

Mężczyźni U20 przed Europą

Po ponad dwóch godzinach gry drużyna mężczyzn U20 zmierzyła się ze swoją ulubioną Polską. Gospodarze rundy kwalifikacyjnej Arena Tourney wygrali remis 2-3 (33-31/25-23/16-25/16-25/11-15) z nieustępliwą i walczącą Hiszpanią. Piłkarze, dowodzeni przez Ricardo Moldonado, wywołali sporo kontrowersji w przedeuropejskim turnieju po czwartkowym zwycięstwie nad Turcją, a przed pokazem swojej jakości i występu w dzisiejszym meczu z Polską. Pomimo porażki, Hiszpania zmierzy się w jutrzejszym trzecim i ostatnim meczu rundy kwalifikacyjnej z Ukrainą, starając się zająć drugie miejsce w grupie H turnieju.

Fantastyczny początek meczu, pierwszy set to 33-31 na korzyść Hiszpanii. Maksymalna równość między gospodarzami a Hiszpanami, dominacja Alejandro Ribasa w sieci i błędy łańcuchowe Polski w serwisie uwydatniły uczniów Ricardo Maldonado na tablicy wyników. Męska drużyna U20 skupiła się na grze i zaprezentowała wysoki poziom gry, z kilkoma poważnymi błędami i dodatkową motywacją, by przypomnieć sobie cenne zwycięstwo z Turcją poprzedniego dnia.

Drugi set rozpoczął się od kontroli wyniku przez Polskę, a hiszpańska drużyna szybko osiągnęła pewną przewagę dzięki dołączeniu. Utrzymując trakcję przez cały mecz, ofensywne noty Polski nie wystarczyły, by osłabić atakujące siły odbiorników Gokbara Radazhevsky’ego i Kamila Shimendery, Xaviera Fresketa i Luke’a Feldy. 25 punktów na korzyść zwycięstwa.

Turecka reakcja pojawia się w trzecim secie, gdzie gospodarze prowadzili na tablicy wyników aż do ośmiu punktów, a podopieczni Ricardo Maldonado pod wodzą Michaela prowadzili przez najlepszą w tamtym czasie wersję remisu. பாக்கிவிச். Polska wróciła do kontrowersji 2-1 na arenie Doranu.

Polska przepchnęła Hiszpanię przez zagrywkę, odwołała akcję ofensywną i wyrównała mecz z Kamilem Simenderą i Kukbarem Radhazewskim jako najwyżej punktowanymi zawodnikami w polskiej drużynie.

W końcu lokalna drużyna dokonała niesamowitego powrotu do hiszpańskiej drużyny mężczyzn U20, czyniąc ją jednym z faworytów w Europie. Uczniowie Ricardo Maldonado zdali sobie sprawę z pierwszej porażki w przedeuropejskim turnieju i podtrzymują iluzję, że zapewnią sobie miejsce w mistrzostwach Europy, mierząc się w ostatniej rundzie eliminacji z Ukrainą jutro o godzinie 15:00.

READ  Hiszpanie przygotowują się do Mistrzostw Świata Polska-Szwecja 2023 w Walencji