3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska.- Według danych Polski w sierpniu ponad 3500 osób próbowało nielegalnie przedostać się na Białoruś.

Madryt, 1 (Europa Press)

Polski patrol graniczny poinformował w środę, że w sierpniu miało miejsce ponad 3500 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi, co spowodowało kryzys graniczny wśród napięć między Warszawą a Mińskiem, co skłoniło Polskę do rozważenia złożenia oświadczenia. Sytuacja awaryjna na obszarach przygranicznych.

Jak poinformował Urząd Graniczny za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, udało im się zapobiec wjazdowi 2500 tych białoruskich imigrantów i zatrzymać 1000 kolejnych. Dla porównania w sierpniu 2020 r. nie było próby nielegalnego przekroczenia granicy – ​​przypomniał straż graniczna.

Na granicy, po stronie białoruskiej, obozuje jeszcze około trzydziestu, a białoruskie służby „nadal dostarczają żywność, napoje i żywność”, przez które można przejść – podkreślił.

W zeszłym tygodniu premierzy Estonii, Łotwy, Litwy i Polski oskarżyli prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę o wykorzystywanie imigrantów jako broni w „ataku hybrydowym”, który miał na celu destabilizację Unii Europejskiej.

W poniedziałek Polska ogłosiła, że ​​wyśle ​​na Litwę ekipę policyjną, która będzie pilnować granicy z Białorusią. Naciski na granice Łotwy, Litwy i Polski, które są bramą do UE z północnego wschodu, wzrosły w ciągu ostatniego roku na migrantów opuszczających strefy konfliktu.

Ponadto polski rząd zwrócił się do prezydenta Białorusi Andrzeja Dudy o ogłoszenie stanu wyjątkowego w związku z rosnącą migracją do obszarów przygranicznych.

READ  Reprezentant Polski przejmuje koronę