18 kwietnia, 2024

Polska vs.  Holandia – Raport z konkursu – 22 września 2022

Polska vs. Holandia – Raport z konkursu – 22 września 2022

(EFE).- Reprezentacja Holandii nie przegrała w wizycie w Warszawie i po pokonaniu Polski 0-2 w ten czwartek, w najbliższą niedzielę zagra o bilet do finałowego etapu Ligi Narodów z Belgią, w której podopieczni Louisa van Gaala są wyraźnie lepsze od swojego rywala.

Walka szybko przerodziła się w kłopoty dla Holendrów, którzy zobaczyli, jak pomocnik Dean Koopmeiners musiał zejść z boiska oszołomiony po sześciu minutach gry po bezpośrednim zderzeniu z Polakiem Karolem Linettim.

Nawet jeśli podobał mu się plan gry drużyny „pomarańczowych”, która po dwunastu minutach gry była gotowa na awans na tablicę wyników, Tally Blind nie zdołał wykończyć sensacyjnego podania Stevena Berghuisa. , alternatywa dla Koopmeinerów

Cztery minuty później, w 16. minucie, napastnik Cody Kakpo strzelił 0-1 po wykonaniu błyskotliwego trójkąta pomiędzy napastnikiem Barcelony Memphisem Depayem i Denzelem Dumfriesem.

Podczas gdy Debe odegrał kluczową rolę w bramce dla Holandii, jego kolega z drużyny Barca, polski napastnik, Robert Lewandowski, nie był w stanie przedłużyć swojego imponującego występu w mistrzostwach ligi.

Tak naprawdę Lewandowski, który wszedł do widowni po strzeleniu ośmiu bramek w ostatnich pięciu meczach mistrzostw Hiszpanii, w pierwszej połowie nie przeszkadzał bramkarzowi Remko Pasveerowi, który w czwartek zadebiutował z „Pomarańczami” w wieku prawie 39. zespół.”

To była szara panorama w ataku dla zupełnie odmienionej polskiej drużyny na początku drugiej połowy wraz z wprowadzeniem napastnika Arkadiusza Milika, który miał niepokonaną szansę na powrót na tablicę wyników w 53. minucie.

Jednak napastnik włoskiego Juventusu, Przemysław Frankowski, nie posłał błyskotliwego podania do siatki, co wywołało kontratak Piotra Zielińskiego z Napoli.

Do tego czasu Holandia grała już bez Memphisa Depaya, który musiał opuścić grę siedem minut po drugiej połowie z powodu naciągnięcia mięśnia lewego uda.

Porażka, za którą holenderska drużyna nie była winna, doprowadziła do wyrównania meczu w 60. minucie po bramce Stevena Bergwijna, której kulminacją było mocne i celne dośrodkowanie, dzięki czemu było 0-2. Wraz z Vincentem Johnsonem zastąpił kontuzjowaną Deborah.

READ  Hiszpania, Polska, Włochy, Kazachstan i Czechy grają w finale - tenis

Wynik wyglądał na taki, że w przyszłą niedzielę w Amsterdamie Holandia zmierzy się z Belgią, którą podopieczni Louisa van Gaala pokonali już 1-4 w Brukseli w czerwcu ubiegłego roku, a Holendrzy i Belgowie będą grać o bilet. Do ostatniego etapu Ligi Narodów.