26 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska ustawa medialna stoi w obliczu niepewnej przyszłości w związku z podziałami koalicji

Polska ustawa medialna stanęła w środę w obliczu niepewnej przyszłości, w związku z podziałami w rządzącej koalicji w związku z planem, aby amerykańska stacja telewizyjna krytykowała rząd.

Rządzący nacjonalista Partia Prawa i Sprawiedliwości (PICS) Zagraniczne grupy od dawna twierdzą, że zbyt wiele mediów zniekształca debatę publiczną, ale krytycy twierdzą, że rząd dąży do zwiększenia kontroli nad mediami i ograniczenia wolności słowa.

Ustawodawcy Pies złożyli w zeszłym tygodniu poprawki prawne PolskaPrawo nadawcze, które uniemożliwia spółkom z zewnątrz Europejski Obszar Gospodarczy Przejęcie kontroli nad polskimi stacjami radiowymi i telewizyjnymi.

Według prawodawców opozycji oznacza to: Telewizor I jego kanał informacyjny, TVN24, należący do Discovery, stracą swoje licencje. Według Paisa celem ustawy jest uniemożliwienie państwom takim jak Rosja i Chiny kontrolowania polskich stacji telewizyjnych i radiowych.

W odpowiedzi na obawy krytyków Accord, partner koalicji juniorów Pice, zaproponował zmianę, która pozwoliłaby firmom z zagranicy Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) posiada ponad 49 proc. udziałów w polskich spółkach medialnych.

Stany Zjednoczone były jednym z państw założycielskich OECD.

„Uważamy, że te rozwiązania są dobre i nie zmieniają podstawowego celu ustawy” – powiedziała agencji Reuters rzeczniczka Accord Magdalena Sroka.

Marek Suzuki, jeden z ustawodawców Baisa, który stworzył pierwotny projekt, powiedział w środę, że przyszłość projektu jest niepewna ze względu na brak poparcia w koalicji rządzącej.

„Zachowują się tak, jakby byli w opozycji, a nie w koalicji” – powiedział Suzuki w prywatnym kanale Republika Telewizji, powołując się na propozycję Accord, podała państwowa agencja informacyjna BAP.

Powiedział, że ma nadzieję, że uzyska wsparcie, którego potrzebuje, aby uchwalić ustawę, i że „koledzy nas nie zaatakują, ale będą z nami współpracować”.

Pani Sroka powiedziała, że ​​jej partia nikogo nie atakuje, a jej propozycja jest próbą dialogu.

„Widzimy, jak emocjonalny stał się ten materiał. Wywołał publiczną debatę, więc taki jest nasz plan” – powiedział.

READ  Polska utrzymuje czujność wojskową na granicy z Białorusią, a Litwa wysyła dodatkowe wojska, ponieważ uchodźcy gromadzą się na tym obszarze

Niedawno Polska wykorzystała swoją państwową spółkę rafineryjną PKN Arlon do kupna wydawcy gazet od niemieckich właścicieli, który ma wpływ na ponad 20 lokalnych dzienników w Warszawie, których strony internetowe odwiedzają codziennie blisko 17 mln osób.

Reuters