23 kwietnia, 2024

Polska uniknęła ofiar; Portugalia nie

Sports Writing, 14 stycznia (EFE) .- Polska drużyna unika licznych i znaczących strat i rozpoczyna swoją podróż od zwycięstw na Mistrzostwach Europy na Węgrzech i Słowacji, pokonując w ten piątek Austrię 31-36, w przeciwieństwie do Portugalii, która była znacznie przewyższał liczebnie.Spadł 24-28 przeciwko Islandii.

Nawet zdradzieckie ciosy nawet pięciu piłkarzy, w tym kluczowych graczy, takich jak bramkarz Adam Moravsky czy skrzydłowy Piotr Kropkowski nie przeszkodziły podopiecznym Patricka Rompela w dodaniu dwóch pierwszych punktów do meczu.

Skrzydłowy Arcadius Morito odegrał kluczową rolę w jednym zwycięstwie i został wybrany najlepszym graczem turnieju, prowadząc polski atak z łącznie ośmioma golami.

Gdyby Morito spełnił kluczową rolę, którą wszyscy mu przypisali, tymi, którzy nie mogliby sprostać oczekiwaniom, byłyby dwie młode austriackie gwiazdy, pełnoetatowy Mycola Flick i pomocnik Lucas Hudesek.

Tak naprawdę między Bilykiem, który zakończył mecz trzema bramkami, a Huteckiem, który wyszedł z pustymi rękami, zdobyli mniej niż połowę goli polskiego skrzydłowego.

Sytuacja, która skazuje Austrię na ciągłe pozostawanie w tyle na tablicy wyników polskiej drużyny, która w ciągu pięciu minut drugiej połowy prowadziła pięciobramkową (16-21) przewagę, którą przepadnie dopiero w finale, co odzwierciedla m.in. stałe 31. -36.

Polska z siedzibą w Bratysławie zajęła pierwsze miejsce w grupie D, wyprzedzając Niemców, którzy pokonali Białoruś 33-29 w pierwszym meczu dnia, w którym wygrali, ale niemiecka drużyna odpadła kilka. Wątpliwości co do głębi ich zespołu.

Skrzydłowy Guy Hafner, który grał 50 minut, okazał się liczbą minut, które muszą spędzić na boisku podstawowi zawodnicy, tacy jak Pivot Johannes Golla, który strzelił do 53 lub 47 minut był zmuszony do działania. Kanonierka „Julius Kunn.

Niemiecki trener Alfred Kislassen nigdy nie wydawał się znaleźć gwarancji zmiany ławki niemieckiej na wielu nowych twarzach, co zmusiło go do wzięcia udziału w spotkaniu z nową drużyną.

READ  Wielka światowa muzyka klasyczna wynagradza dwa walenckie talenty w Polsce

Problem spotęgowany w przypadku Białorusi, która w tym czasie upadła, gdy trio składało się z obrońcy Uladzysława Kulesha, skrzydłowego Mikity Vylopov i sensacyjnego Pivota Artsen Karalek, który strzelił 20 z 29 bramek zespołu. Na zewnątrz.

Jeśli jest jakaś drużyna, która wydaje się ponieść straty, to jest nią Portugalia, najlepszy wyraz europejskiej przeszłości, w której Portugalczycy zajęli szóste miejsce.

Zostało to sprawdzone w piątek przeciwko Islandii, w której podopieczni Paulo Pereiry stracili więcej niż kontuzjowany Luis Fred, Andre Gomes, Pedro Portella, Joao Ferras czy Alexis Borges.

Bez wsparcia tych podstawowych elementów, portugalski zespół uległ elektryzującej grze Islandii, w której kluczową rolę odegrał były zawodnik Barcelony, Aaron Palmerson, skutecznie prowadząc swoich młodych kolegów z drużyny.

Kiedy Balmarsson nie strzelił gola, pomocnik Kisley Christ Johnson stworzył luki potrzebne do infiltracji lub zdobycia genialnego skrzydłowego Civvaldiego Gudjonsena, który strzelił pięć bramek, lub Bijarki Ellisona, który zakończył mecz czterema bramkami. Z przewagą.

Płynna gra w połączeniu z agresywnym dystansem pozwoliła Islandii na ugruntowanie pozycji z sześcioma bramkami (14-20) w ciągu dziesięciu minut drugiej tercji, a Portugalia nie była w stanie oczyścić się lub zagrać z siedmioma graczami. Atak.

Obecność Gilberto Duarte na pozycji napastnika dowodzonej przez portugalskiego trenera była bardzo skuteczna w przejściu do znacznie głębszej obrony 5:1 i pozwoliła „Heroes of the Sea” zredukować deficyt do czterech bramek (19-23) przed końcem. dziesięć minut.

Powrót, który sfrustrował młodego bramkarza Victora Holkrimsona, dzięki swoim interwencjom w finale, zapewnił Islandii zwycięstwo (24-28), a zaskakujące drużyny z Budapesztu znalazły się na szczycie grupy B. Holandia odniosła pierwszą poważną porażkę w mistrzostwach, pokonując w czwartek Węgry 28:31.