25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska udziela azylu drugiemu białoruskiemu sportowcowi

WARSZAWA (AP) – Druga białoruska lekkoatletka, która została wydalona z białoruskiej drużyny olimpijskiej za krytykę władz swojego kraju, otrzymała wizę humanitarną i azyl w Polsce – poinformował w niedzielę polski ustawodawca.

Ustawodawca opozycji Jonah Klusik-Rostkovska powiedział, że białoruska zapaśniczka Olga Safronova, która tego lata została wykluczona z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio, chce trenować i rywalizować z reprezentacją Polski w jeździectwie.

Kłopoty Safronowej zaczęły się, gdy podczas pobytu w Polsce skrytykowała dyktatorski reżim prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, twierdząc, że jeden z jej koni jest kulawy i nie nadaje się do rywalizacji. Te komentarze doprowadziły do ​​usunięcia Safronowej z białoruskiego oddziału do Tokio, który został nazwany wrogiem narodu, powiedziała Associated Press Klusik-Rostkovska.

Safronowa postanowiła wraz z mężem ubiegać się o azyl w Polsce, aw połowie sierpnia otrzymali wizę humanitarną z polskiego konsulatu we Lwowie na Ukrainie, dokąd zostali zabrani, jak poinformowała Klusik-Rostkovska.

Lekarze weterynarii w Polsce nie diagnozują problemów z koniem. Jego pozostałe dwa konie zostały przeniesione do Polski.

W zeszłym miesiącu białoruska sprinterka olimpijska Kristina Simanuskaya schroniła się w Polsce, aby uniknąć restrykcji w domu po skrytykowaniu urzędników jej delegatów na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

READ  Rosja bombarduje Lwów 40 km od Polski, Ukraina sprzeciwia się przekazaniu Mariupola