3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska twierdzi, że wybudowanie dołów zbożowych na granicy z Ukrainą zajmie 3-4 miesiące

WARSZAWA, 15 czerwca (Reuters) – Polskie Ministerstwo Rolnictwa poinformowało w środę, że budowa dołów zbożowych na granicy polsko-ukraińskiej zajmie od trzech do czterech miesięcy, zgodnie z propozycją prezydenta USA Joe Bidena, aby wysłać ukraińskie produkty na rynki światowe. .

Biden powiedział we wtorek, że wzdłuż Ukrainy zostaną zbudowane tymczasowe doły, aby eksportować więcej zboża i radzić sobie z rosnącym światowym kryzysem żywnościowym.

Od czasu rosyjskiej inwazji i oblężenia ukraińskich portów Morza Czarnego eksport zboża utknął w martwym punkcie, a ponad 20 milionów ton zostało uwięzionych w dołach. Ukraina twierdzi, że boryka się z brakiem dołów na nowe uprawy.

„Propozycja prezydenta Bidena to ciekawy pomysł, ale wymaga rozwinięcia wielu szczegółów, takich jak lokalizacja, infrastruktura, finanse i własność” – powiedział w środę polski minister rolnictwa Henrik Kowalczyk w komunikacie na Facebooku.

„Musisz również pamiętać, że tego typu inwestycje trwają trzy lub cztery miesiące”.

Polska zapowiedziała, że ​​może zwiększyć ukraińskie dostawy zboża do 1,5 mln ton miesięcznie, ale niedobór wagonów i miar na Ukrainie będzie zależał od poradzenia sobie z takimi problemami logistycznymi, jak te inne niż w Europie.

Umieszczenie silosów na granicy pozwoli na przechowywanie ładunku, który należy przetransportować do różnych pociągów na granicy. (Edytowane w języku hiszpańskim przez Benjamina Megias Valencia)

READ  Były polski menedżer Zbigniew Boniek uważa, że ​​to łatwy zespół z Meksykiem i Argentyną