2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska stworzy obwód bezpieczeństwa wzdłuż granicy kaliningradzkiej z Rosją

Premier kraju przekazał wiadomość, że jego zamiarem jest przeniesienie do regionu nowych jednostek wojskowych i rozmieszczenie bardziej nowoczesnej broni.

Polska stworzy system obrony obwodowej wzdłuż granicy kaliningradzkiej z Rosją. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, powiedział on dziennikarzom w Bartoszycach na północy kraju, że celem jest przeniesienie nowych jednostek wojskowych na ten obszar i rozmieszczenie bardziej nowoczesnej broni.

„Stworzymy odpowiednią obronę na całym obszarze pogranicza, zarówno fizyczną, jak i elektroniczną, która nazywa się perymetrem. Stworzymy ten perymetr. Wzmocnimy obecność straży granicznej wszystkich służb. Ta obecność już została wzmocniona, ale my będzie kontynuował ten proces” – powiedział Morawiecki.

Tymczasem napięcie wokół celu wojskowego odkrytego w zeszłym tygodniu w polskim lesie w pobliżu Bydgoszczy na północy kraju słabnie.

Narodowe media ujawniły, że pochodzi on z nalotów sił bezpieczeństwa w Polsce.

Chociaż wydarzenie przypomniało ukraiński pocisk, który uderzył w pobliżu granicy i zabił dwóch Polaków; W tym czasie obiekt znajdował się setki kilometrów od granic Ukrainy, Białorusi i Rosji Kaliningradzkiej.

READ  TVN24: Polska odnawia licencję głównego prywatnego kanału informacyjnego o „terroryzmie” | Międzynarodowy