18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska stawia ogrodzenie na granicy z Białorusią, aby uniemożliwić migrantom wyjazd

wojsko Polskie Zaczął stawiać ogrodzenie z siatki na granicy z Białorusią Zapobieganie imigrantom w granicach Unii Europejskiej.

Przy wysokości 2,5 metra będzie miał długość 180 kilometrów, co odpowiada połowie granicy leśnej między tymi dwoma krajami.

Dziesiątki żołnierzy było zajętych w piątek przy ogrodzeniu w małym przygranicznym miasteczku Kringi.

„W zależności od sytuacji jest to konieczne” – powiedziała AFP 31-letnia Magda, dodając, że imigranci mogą nadal ubiegać się o azyl w oficjalnych przejściach granicznych.

Widzimy pracę straży granicznej i jej starania o kontrolowanie sytuacji – dodał.

Ale 66-letni emeryt Marek Epler powiedział: „Płot, który postawią, kłody zatopią się w deszczu”.

W ostatnich miesiącach tysiące migrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, próbowało przekroczyć granicę na Białoruś wraz z Łotwą, Litwą i Polską na wschód od UE.

Unia Europejska Podejrzewa się, że białoruski reżim kieruje imigrantów do swoich granic W odpowiedzi na nałożone przez nią sankcje.

Kraje polskie i bałtyckie nazwały te wydarzenia „atakami hybrydowymi” i obiecały zamknąć granicę, aby uniemożliwić wjazd imigrantów.

W piątek polska Straż Graniczna od początku sierpnia, 3059 osób próbowało wjechać do kraju, Tylko 55 w ciągu ostatnich 24 godzin. Polska podwoiła liczbę żołnierzy w regionie.

Grupa migrantów, według organizacji pozarządowej z Afganistanu, jest przetrzymywana na granicy od około trzech tygodni.

Polscy urzędnicy twierdzą, że rozbili obóz kilka centymetrów od terytorium Polski.

Nie mają wstępu do Polski, gdzie mogą ubiegać się o azyl, ponieważ rząd uważa, że ​​może to doprowadzić do „szantażu” białoruskiego przywódcy. Aleksander Łukaszenko.

O pomoc humanitarną dla polskich migrantów zaapelowała agencja ONZ ds. uchodźców, Rada Europejska i Europejski Trybunał Praw Człowieka.

Polska przekonuje, że nie mogą sobie pomóc bez zgody Białorusi.