18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska skutecznie broni drużynowych mistrzów Europy na ojczystej ziemi

Gospodarze pokonali Włochy o 2,5 punktu, a Wielka Brytania zajęła trzecie miejsce, potykając się w 4x400m mężczyzn

Drużynowe mistrzostwa Europy zawsze tworzą dramat, podobnie jak impreza w 2021 roku w Polsce. Po dwóch dniach wzlotów i upadków słabszy gospodarz był w stanie skutecznie obronić tytuł, blokując mocną decyzję Włoch. Po doprowadzeniu do końca Pierwszy dzień, Wielka Brytania i Irlandia Północna zajęły trzecie miejsce, ale dopiero po nieudanej próbie ukończenia finału z powodu przemieszczenia kija mężczyzn 4x400m.

W Polsce nie było wielu tak silnych sportowców jak sprinterka Eva Svoboda, polarny Walter Piotr Lisek czy średniodystansowcy Adam Xcott i Markin Lewandowski. Niektóre drużyny w historii tego turnieju potrafiły do ​​tej pory wystawiać drużyny z pełną siłą. Jest to często okazja dla sportowców drugiej i trzeciej struny, aby stanąć na wysokości zadania.

Oczywiście w Polsce wciąż nie brakowało wspaniałych sportowców. Co ciekawe, Powell Bajtek rzucił młotem rekord mistrzowski 82,98 metra i wygrał prawie sześć metrów.

Po jego wygranej na 100m Obcasy, Wschodząca polska gwiazda Pia Skrysovska wygrała sprint kobiet z wynikiem 12,99 (-0,1). To jest standard zawodów, ponieważ Alicia Barrett z Wielkiej Brytanii miała najlepszą w sezonie 13.42, ale była szósta.

Aby przeczytać raport z naszych czasów, Kliknij tutaj

Drugiego dnia dwudniowego turnieju Twenty20 Robert Sopera podniósł skok o tyczce dla gospodarza na 5,65 m, podczas gdy Brytyjczyk Harry Koppel zajął drugie miejsce z dystansem 5,55 m.

W skoku wzwyż kobiet na 1,94 m Camilla Lisivingo dała Polsce pierwsze punkty, podczas gdy Emily Portwick pokonała Wielką Brytanię o 1,88 m, pokonując Włoszkę Alessię Trost o 1,91 m.

READ  Historia Polski na Mistrzostwach Świata

Ponadto Polki awansowały 4: 4,33 metra nad Wielką Brytanią i Włochami w sztafecie kobiet 4x400m.

Dla Brytyjczyków przekonujące zwycięstwo odniósł brytyjski kapitan Jake Whiteman z czasem 1:45,71, a za nim Hiszpan Mariano Garcia z czasem 1:46,45.

Whitman powiedział: „Jedynym prawdziwym celem jest wygranie tego. Po tym, jak dzień później lider umieścił nas na pierwszym miejscu w drużynie, wiedziałem, że muszę zrobić, co w mojej mocy, aby nas tam zatrzymać. Więc zdobycie pełnych punktów jest dla mnie świetne.

„Każdy zawodnik, który był w drużynie seniorów od tego weekendu, powinien być bardzo dumny ze swoich wyników. Wszyscy dali z siebie 100% i to jest to, co możesz zrobić. Środowisko zespołowe jest tak dobre, że nie ma indywidualnych medali, więc bardzo rzadko konkuruje się ze sobą i czuje, że wszyscy go używają…

Lawrence O’Connell powraca jako rzucający dyskiem po grze w futbol amerykański w Stanach Zjednoczonych.

Wielka Brytania 64,22 m, Polak Robert Urbanek 62,57 m, Niemiec David Wróble 61,52 m.

„To dobra próba w trudnych sytuacjach” – powiedział. „Dużo padało przed dzisiejszym wydarzeniem, więc było bardzo ślisko w kole, więc musiałem dziś rzucić trenerami, aby stawić temu czoła.

„Myślę, że dzisiaj jest to dobry i dojrzały występ. Chciałem mieć pewność, że zespół zdobędzie jak najwięcej punktów.

„Uważałem się za rozsądnego startera. Po tym starterze objąłem prowadzenie przez cały mecz. Udało mi się go przedłużyć, co jest znakiem, że jestem skupiony na tym, co robię. Zawsze ciężko jest rzucić w takich warunkach , więc jestem zadowolony z wyniku”.

On dodał: „Oto jedni z najlepszych miotaczy. Mamy zwycięzców Medali Świata i pięciu najlepszych graczy na świecie, więc myślę, że dobrze jest iść naprzód. To jest coś, czego potrzebuję, aby przygotować się do igrzysk olimpijskich. ”

READ  Polska oficjalnie zmienia nazwę rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego na polską

Beth Tobin pokonała Włoszkę Talię Gadari na dystansie 200 m w sezonie 22,78 (0,6), aby ukończyć drugi dzień dla Wielkiej Brytanii.

„Nie spodziewałem się, że będzie tak szybko, ponieważ kiedy byliśmy w blokach, czułem deszcz na karku i było tak źle” – powiedział. „Ale poszedłem na to i walczyłem do końca. Nie mogę już prosić.”

Podobnie jak w pierwszym dniu zawodów, w niedzielę po raz kolejny niemiecki rzucający oszczepem zaaranżował swój osobisty występ. Mistrzyni Europy Christine Husong ustanowiła rekord świata 69,19 metra w oszczepie i awansowała na 8. miejsce w światowym rankingu wszech czasów.

Czytaj więcej: Johannes Wetter wykonuje potworny rzut na Euro Team Champs

W Niemczech Maris Lusolo przekroczył granicę 6,61 m (-0,7) dla Polki Madeleine Chebrovska (6,55 m), najwyższego punktu.

Max Hess z Niemiec wygrał trójskok mężczyzn na 17,13 m (-0,7 m), pokonując swojego faworyta Pedro Pablo Picardo – 17,01 m po portugalsku.

Sarah Compta dała Niemcom zwycięstwo w ujęciu kobiet oraz 18,75 m, a halowy mistrz Europy Ariel Tongmo z Portugalii wygrał 18,74 m.

Tongmo i Picardo byli wielkimi nadziejami Portugalii, ale słabsza drużyna tej Superligi wygrała gdzie indziej. Isaac Nader prowadził 8:31,26 na 3000 m mężczyzn.

Hiszpania również odniosła sukces. W biegu na 110 m przez płotki Azjata Martinez zajął drugie miejsce z wynikiem 13,43 (-0,3), a za nim Brytyjczyk David King z wynikiem 13,63.

Ciesząc się drugim dniem, Hiszpania pokonała także bieg z przeszkodami mężczyzn Fernando Caro 8:39,67, pokonując Francuza Mehdi Belhatza.

Jednak Włochy były rewelacją drugiego dnia.

Wygrali Polskę po indywidualnych zwycięstwach Nadii Patokleti na 5000 m kobiet, Kii Chapadini na 1500 m kobiet i Isozy Desalu na 200 m mężczyzn.

READ  Krystyna Simanuskaja | Białoruski sportowiec deportowany do Polski sprzedaje medal za 21 tys. dolarów, aby pomóc prześladowanym sportowcom | Historie | நந்த ண்ணி | Suma gier

Patocleti wygrał 15:46,95 nad Blancą Fernandez z Hiszpanii, która przebiegła 20,48 (-1,0), by pokonać Hiszpana Jesusa Gomeza. Tymczasem Chapadini przebiegł 4:14,87 i pokonał milę metryczną kobiet.

Finał imprezy okazał się mocnym finiszem Włochów w biegu 4x400m mężczyzn, którzy wygrali 3:02.64 z Hiszpanią i Polską, ponieważ drużyna Wielkiej Brytanii nie dojechała do mety, a gospodarz Rafa Youssef nie był w stanie odebrać pałki. Zawodnik trzeciej nogi Michael Ohios.

Etapy końcowe
Polska 181,5
Włochy 179
GB i NI174
Niemcy171
Hiszpania167
Francja 140
Portugalia 97,5

Aby uzyskać pełne wyniki, Spójrz tutaj

» Aby uzyskać najnowsze wiadomości sportowe, relacje z wydarzeń i aktualizacje, sprawdź Strona główna AW Nasze kanały mediów społecznościowych Świergot, Facebook I Instagram