2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska rości sobie pretensje do szkoły ambasady rosyjskiej w Warszawie

Polskie władze twierdzą, że kolegium ambasady rosyjskiej w Warszawie zostało zamknięte po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Moskwa nazywa to posunięcie „nielegalnym” i zapowiada odwet. Czasowo zamknięty ośrodek akademicki stał się znany w Warszawie jako „gniazdo szpiegów”.

Polskie władze zwróciły się do kolegium ambasady rosyjskiej w Warszawie. Moskwa nazwała to posunięcie „nielegalnym” i obiecała twardą odpowiedź. Centrum edukacyjne zostało czasowo zamknięte po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Nazywano je „gniazdem szpiegów”. Spór o ten budynek trwa już ponad rok.

Szkoła jest przeznaczona dla dzieci rosyjskich dyplomatów i wojskowych

„Cały proces został przyspieszony od inwazji (Ukrainy), dlaczego teraz? Myślę, że miasto musi to zrobić teraz, na prośbę polskiego rządu” – wyjaśnił polski dziennikarz Marek.

Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji, odpowiedział na Twitterze, że utrzymywanie stosunków dyplomatycznych z Polską nie ma sensu.

Dodał: „Nie możemy mieć takiej sytuacji, dopóki rządzą tylko rusofobi, a Ukraina jest pełna „polskich najemników”, których trzeba eksterminować „bezlitośnie jak śmierdzące szczury”.

Wyrok sądu uznaje polski rząd za właściciela budynku

Dla Rosji jest to rażące naruszenie Konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych, podczas gdy Warszawa twierdzi, że posunięcie to wynika z nakazu sądowego.

READ  SuperEnduro: Billy Bolt zdominował pierwszą rundę w Polsce