18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska ratuje 800 i nie wysyła więcej samolotów do Kabulu

EFE / EPA / RADEK PIETRUSZKA

Kraków (Polska), 25 sierpnia (EFE) „W strukturze sojuszu”.
Michael Dvoசிக்k, szef Kancelarii Premiera, powiedział w wywiadzie radiowym, że „jeśli sytuacja w Afganistanie się nie zmieni, ostatni samolot powinien odlecieć dziś wieczorem do Polski”.
„W dużym stopniu polegamy na naszych sojusznikach jako Amerykanach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotniska w Kabulu” – powiedział.
W sumie około 800 osób zostanie deportowanych do Polski, gdzie najpierw muszą przejść izolację zdrowotną, po której będą mogli ubiegać się o status uchodźcy – powiedział Dworczyk.
„Oczywiście postaramy się, aby każdy, kto chce zostać w Polsce, mógł się tu osiedlić” – powiedział.
Dodał, że „to nie koniec procesu deportacji”, bo wciąż po ostatnim wyjeździe Afgańczyków do Polski wracają polscy oficerowie i żołnierze.
Około 100 polskich żołnierzy zapewnia bezpieczeństwo ewakuacji ludności cywilnej na lotnisku w Kabulu i planuje tam pozostać do 16 września.
Ponadto Dworczyk zapowiedział, że jego rząd będzie „działał w ramach wsparcia koalicyjnego” na akcje ratunkowe „do trzech miesięcy”, choć kolejne loty „nie muszą przylatywać z Afganistanu, nie są potrzebne żadne loty z Afganistanu”. samolot.”
„Większość osób, które współpracowały z polską kadrą wojskową lub polską ambasadą, została już deportowana do Polski lub wraca do naszego kraju” – powiedział.
Do tej pory polskie samoloty wojskowe były wykorzystywane do transportu uchodźców z Kabulu do Uzbekistanu, gdzie zostali przeniesieni do państwowego samolotu cywilnego, aby zakończyć ich przewóz do Polski. EFE
Mag / egw / pi

READ  Czechy: Podsumowanie, kosze i najlepsze sztuki