3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska przyjmuje 4 mln ukraińskich uchodźców  Europa do tej pory |  D.W.

Polska przyjmuje 4 mln ukraińskich uchodźców Europa do tej pory | D.W.

Polscy funkcjonariusze straży granicznej potwierdzili w niedzielę (06.12.2022), że ponad cztery miliony ukraińskich uchodźców przybyło na Ukrainę od rozpoczęcia na dużą skalę rosyjskiej inwazji 24 lutego. W ciągu ostatnich kilku godzin przybyło 25 000 osób.

Nie wszyscy uchodźcy pozostają w Polsce – prezydent RP Mateusz Morawiecki szacuje, że w kraju jest obecnie dwa miliony Ukraińców – a wielu z nich, pomimo walk, wróciło na Ukrainę, zwłaszcza w zachodniej części kraju. , pod kontrolą kijowa. Oficerowie.

Według najnowszych szacunków ONZ łączna liczba uchodźców wojennych na Ukrainie wynosi obecnie 4,9 miliona.

Po Polsce Niemcy były trzecim krajem, który przyjął 780 tys. Ukraińców, a następnie Czechy, Włochy i Hiszpania. „Wojna na Ukrainie spowodowała największy kryzys przesiedleńczy w ostatnich latach. Jedność krajów przyjmujących jest niezwykła” – powiedział. Agencja ds. Uchodźców UNHCR poinformowała w oświadczeniu.

Spośród tych 4,9 mln uchodźców, 3,2 mln ubiegało się o status ochrony czasowej. Organizacja ubolewała, że ​​wiele osób powracających miało „poważnie zniszczone” domy lub nie mogli znaleźć pracy. (prasa europejska)

READ  Lewandowski kończy sezon z Polską w ogniu