28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska przyjęła 3 mln uchodźców z Ukrainy

ten polski pogranicznik Zostało to ogłoszone w ten czwartek Wejście Od Ponad trzy miliony uchodźców Od UkrainaZwiększa jednak również liczbę osób powracających do kraju Polska.

Według oficjalnych polskich danych indeks przekroczył trzy miliony w ciągu ostatnich kilku godzin od rozpoczęcia inwazji 24 lutego. W ostatnim dniu przybyło 24 800 osób z Ukrainy, a 18 400 wróciło z Polski.

Ponadto niektóre punkty, które zostały wdrożone w celu pozyskania uchodźców i zapewnienia im identyfikacji podatkowej w celu szybkiego dostępu do usług publicznych, zostały zamknięte, podobnie jak dworzec autobusowy, ze względu na ich niską aktywność. Keells (Centrum).

24 kwietnia wiceminister spraw zagranicznych RP, Powell SeferneckerPo raz pierwszy od początku wojny liczba osób, które wyjechały z Polski na Ukrainę, była większa niż liczba Ukraińców, którzy wjechali do Polski.

Chociaż wykryto wzrost handlu ukraińskimi osobami powracającymi, sytuacja nie powtórzyła się od tego czasu.

Według badaczy, ze względu na sezonowe okoliczności, takie jak Wielkanoc, wielu prawosławnych Ukraińców mogło zdecydować się na obchodzenie tego święta w swoim kraju z pomocą przyjaciół lub krewnych, którzy wyemigrowali do Polski, aby pomóc w transporcie towarów i na Ukrainie.

Według polskiej prasy wzrasta napływ Ukraińców wyjeżdżających z Polski tylko w weekendy, którzy godzinami czekają na takich przejściach granicznych. Jossin Jeden Torohask.

Poinformował Efe Pavel CosmarsicDyrektor Centrum Badań nad Migracjami Uniwersytetu WarszawskiegoNumery straży granicznej same w sobie mogą nie odzwierciedlać całej rzeczywistości, „bo gdy jedni wrócą na stałe (na Ukrainę), inni mogą tam „pojechać, by odebrać lub przywieźć przedmioty lub odwiedzić swoich bliskich”.

Nie ma dokładnego zapisu, ile osób nadal przebywa w kraju, ponieważ wiele z nich wyjeżdża do Niemiec lub innych krajów społeczności.

Z informacjami z EFE