23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska przedłuża areszt Pabla Gonzáleza do lutego 2024 r., spędzi on w więzieniu dwa lata

Polska przedłuża areszt Pabla Gonzáleza do lutego 2024 r., spędzi on w więzieniu dwa lata

Dziennikarz Pablo González, oskarżony przez polskie władze o szpiegostwo, w lutym 2024 roku trafi do więzienia na dwa lata. Taką decyzję podjął w środę Sąd Apelacyjny w Lublinie. Polski sędzia przedłużył areszt tymczasowy o kolejne trzy miesiące po tym, jak prokuratura po raz siódmy zwróciła się do reportera z wnioskiem o umieszczenie reportera w areszcie.

„Sąd Apelacyjny w Lublinie po rozpatrzeniu wniosku adwokata Prokuratury Krajowej przedłużył tymczasowe aresztowanie. Do 18 lutego 2024 r„, obiecali Ogólny Źródła sądowe. Tym samym dziennikarz narodowości hiszpańsko-rosyjskiej musi spędzić dwa lata w areszcie.

Był tam Pablo Gonzalez Zatrzymany 28 lutego 2022 r Oficerowie wywiadu krajowego w polskim mieście Przemyśl. W środku nocy do hotelu, w którym spał reporter, przybyli agenci ABW i go aresztowali. Od tego dnia Gonzalez jest aresztowany i znajduje się w trudnej sytuacji Prawie całkowity brak komunikacji. Na razie polski wymiar sprawiedliwości jedynie wyjaśnił, że oskarża go o bycie szpiegiem pracującym dla Rosji.

Problemy psychiczne dzieci

Zgodnie z niedawnym orzeczeniem Sądu Apelacyjnego w Lublinie dziennikarz spędzi dwa lata bez ujawnienia dowodów obciążających go przez polski sędzia. Od czasu uwięzienia Gonzalez widywał jedynie najstarsze z trójki dzieci, które odwiedzało go w więzieniu losowo. Pozostałe dwa są mniejsze Nie słyszeli nawet głosu ojca.

W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej szkodliwych punktów dla rodziny. Matka nieletnich w piśmie wysłanym 25 października do ministra spraw zagranicznych Hiszpanii José Manuela Álvareza ostrzegła przed wpływem komunikatu dziennikarza na dzieci: „Nie zrobiliście nic, aby uniemożliwić Pablo Gonzálezowi rozmowę ze swoimi dziećmi przez telefon Jego najmłodsze dzieci nie słyszały dzisiaj głosu ojca od 605 dni. Młodszy ma więc problemy psychiczne”.

Od lutego 2022 r. Żadnych dowodów przeciw de Gonzáleza władze hiszpańskie i polskie spokojnie wyjaśniają, że to normalne, że europejski dziennikarz zostaje tymczasowo uwięziony w państwie członkowskim UE bez dowodów i znaków wyjaśniających zarzuty.

READ  Koncentruje się na potwierdzeniu wprowadzenia ERC3 Jr. w Polsce

Zarzut jest jasny. Polska uważa Pablo Gonzaleza za rosyjskiego szpiega Pracował w Zarządzie Głównym Wyższego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, GRU, czyli rosyjskim wywiadzie. Z tego powodu polski sędzia postawił mu zarzut przestępstwa szpiegostwa, o którym mowa w art. 130 § 1 kodeksu karnego tego kraju. Kara więzienia do 10 lat.

Jednak w przeciwieństwie do tego, co miało miejsce w innych podobnych sprawach w Polsce od czasu aresztowania Pabla Gonzáleza Żaden urzędnik w kraju tego nie wyjaśniłNawet nie w sposób ogólny, co Wskazówki lub dowody Myślą, że dziennikarz może być szpiegiem.

Jedyną osobą, która wzbudziła podejrzenia wobec dziennikarza, był rzecznik Ministra Koordynacji Polskich Służb Specjalnych Stanisław Żaryn, który powiedział, że w chwili zatrzymania Gonzáleza „znaleziono przy dwóch paszportach i dwóch kartach płatniczych rosyjskich banków. Tożsamości.” Inni”. Ogólnie dodał, że korespondent prowadził „akcję szpiegowską w Warszawie, Przemyślu, Medyce i innych miastach RP, Ukrainy i innych krajów”.

Jeśli chodzi o rzekomą działalność szpiegowską, nic więcej nie jest później znane. Nie ma szczegółów. NA Dwa identyfikatory paszportu i kartObrona Pabla Gonzáleza i jego rodzina wyjaśnili już, że dzieje się tak dlatego, że zachowuje on obywatelstwo rosyjskie wraz z obywatelstwem hiszpańskim, które nabył, gdy przeprowadził się do Katalonii w wieku dziewięciu lat.

W lutym 2024 r. Pablo González spędzi dwa lata w więzieniu, wraz z którymi obejmie urząd. Maksymalny czas tymczasowego aresztowania Większość spraw, które nie zostały jeszcze skazane, rozpoznawana jest przez wszystkie państwa UE.