28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska prosi UE o 350 mln euro na budowę białoruskiego muru granicznego

Polska zwróciła się do Unii Europejskiej o 350 mln euro na budowę muru na swojej granicy z Białorusią. Przybycie tysięcy migrantów z Bliskiego Wschodu grozi podważeniem wysiłków krajów europejskich na rzecz utrzymania bezpieczeństwa na ich wschodniej granicy.

„Sytuacja na granicy niestety nie jest gładka. Widzimy więcej wysiłków imigrantów próbujących przekroczyć granicę Polski na różne sposoby. Dlatego wzrosła liczba patroli i stanowisk wartowniczych” – tłumaczy. W okolicy skoncentrowany był żołnierz 16 Dywizji.

Polska potępiła decyzję o umożliwieniu przekraczania granicy białoruskim imigrantom w odwecie za sankcje UE. Sytuacja zmusza Warszawę do wprowadzenia stanu wyjątkowego.

Litwa rozpoczęła budowę ogrodzenia z drutu kolczastego wzdłuż granicy białoruskiej na zlecenie ministrów spraw wewnętrznych 11 krajów (Austrii, Bułgarii, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Grecji, Węgier, Litwy, Łotwy i Słowacji). , W liście do Komisji Europejskiej w celu sfinansowania budowy.

Jednak przewodnicząca komisji Ursula von der Leyen odpowiedziała, że ​​UE nie finansuje budowy „barykad lub murów” ponad granicami państw członkowskich.

READ  Muzyka barokowa łączy Polskę i Boliwię z muzyką Arakenter