1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska powtarza, że ​​nie zmierzy się z Rosją – NBC 7 South Florida

LONDYN – FIFA spotkała się z kategorycznym odrzuceniem ze strony kilku krajów europejskich za to, że nie od razu wykluczyła Rosję z eliminacji do Mistrzostw Świata, opierając się w niedzielę i nakazując jej grę bez hymnu i flagi na neutralnym terytorium w imieniu swojej federacji.

Polska powtórzyła, że ​​nie zmierzy się z tym krajem w eliminacjach europejskich 24 marca w proteście przeciwko reakcji FIFA na okupację Ukrainy przez Rosję.

„Decyzja podjęta dzisiaj przez FIFA jest całkowicie nie do przyjęcia” – napisał na Twitterze Cesare Kulesa, prezes Polskiej Federacji. – Nie chcemy brać udziału w tym występie. Nasze stanowisko jest takie samo: polska reprezentacja nie zagra z Rosją bez względu na nazwę żadnej drużyny.

Jednogłośną decyzją Biura Rady FIFA, w skład którego wchodzą szefowie sześciu regionalnych federacji, ustalono, że flaga i hymn Rosji nie powinny być używane w rozgrywkach, w których biorą udział drużyny Federacji Rosyjskiej.

„Będziemy kontynuować negocjacje z FIFA, MKOl, UEFA i innymi organizacjami sportowymi i możemy w przyszłości wykorzystać je do określenia dalszych działań lub potencjalnych sankcji, w tym ewentualnego wykluczenia z rozgrywek, jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, „Światowa Rada Piłki Nożnej powiedziała w oświadczeniu.

FIFA zaakceptowała orzeczenie Sądu Arbitrażowego w sprawie gry przed wkroczeniem na Ukrainę, co było przeszkodą dla Rosjan w instytucjonalnym spisku dopingowym. To pozwolenie Rosjanie rywalizowali na dwóch ostatnich olimpiadach jako drużyna w Rosyjskim Komitecie Olimpijskim. FIFA sprzeciwia się zawetowaniu nazwy Rosji w oczekiwaniu na awans Rosji na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Zwycięzca rozdroża między Rosjanami a Polską awansuje na mundial w Katarze od 21 listopada do 18 grudnia, pięć dni później przeciwko Szwecji lub Czechom.

READ  Wicepremier Polski oskarżył Niemcy o próby uczynienia z UE "Czwartej Rzeszy".

Karl-Erik Nilsson, prezes szwedzkiej federacji i wiceprezes UEFA, powiedział portalowi Fotbollskanalen, że nie jest zadowolony z tej decyzji i liczy na „mocniejszą pozycję”. Czesi powiedzieli, że determinacja FIFA nie zmieni ich decyzji o nie graniu z Rosją.

FIFA zapowiedziała, że ​​prowadzi rozmowy z trzema federacjami i będzie „ściśle współpracować w celu znalezienia odpowiednich rozwiązań”.

Niespotykany po II wojnie światowej Putin nakazał rozmieszczenie swoich nuklearnych sił odstraszania.

Ponadto Federacja Anglii ogłosiła, że ​​ich drużyny nie zagrają z Rosją „w przyszłości”. Rosja zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy Kobiet w Anglii w czerwcu przyszłego roku. FA stwierdziła, że ​​decyzja jest „sygnałem solidarności z Ukrainą i całkowitym potępieniem okrucieństw popełnionych przez rosyjski rząd”.

Prezesem URF jest Aleksander Dukow, dyrektor generalny rosyjskiej państwowej firmy energetycznej Caspromo. Dyukov jest także członkiem Komitetu Wykonawczego UEFA.

Również prezydent Federacji Francuskiej Noel Le Great w niedzielnym wywiadzie dla paryskiej gazety Le Parisian opowiedział się za wykluczeniem Rosji z play-offów mistrzostw świata.

Grupa studentów próbuje opuścić kraj i dotrzeć do Polski, aby wrócić do Ekwadoru. Edison Montachana dzieli się z nami chwilami, które przeżył po rosyjskiej inwazji.

„Świat sportu, zwłaszcza piłka nożna, nie może być neutralny” – powiedział Le Graët, członek Rady FIFA i partner Infantino.

Surowe zasady dla mundialu Jeśli federacje Polski, Szwecji i Czech wycofają się z walki z Rosją, zostaną nałożone kary dyscyplinarne i grzywny.

Jednak w 1992 roku FIFA i UEFA wykluczyły Jugosławię z turnieju po sankcjach nałożonych przez ONZ po wybuchu wojny na Bałkanach.

Pops Bar w Grand Rapids w stanie Michigan ogłosił, że przestanie sprzedawać rosyjską wódkę i będzie promować ukraińską wódkę. Inne bary w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie podjęły podobne kroki.

Na czele Biura Rady stoi Infantino, a jednym z jego członków jest prezydent UEFA Alexander Seferin.

READ  Katar 2022: Polska żyje w czasach świetności dzisiejszych mistrzostw świata

W piątek UEFA zdecydowała o przeniesieniu miejsca finału Ligi Mistrzów 2022 z Petersburga do Paryża. Kazał też klubom rosyjskim i ukraińskim rozgrywać mecze na neutralnym terenie. UEFA pozwala Spartakowi Moskwa na grę w 16. kolejce Ligi Europy.

W niedzielę, czwartego dnia rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Międzynarodowa Federacja Judo zawiesiła prezydenta Rosji Władimira Putina jako honorowego prezydenta.

Setki Rosjan wyszły na ulice, aby zaprzeczyć rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę.

Federacja w surowym oświadczeniu zawiesiła honorową prezydenturę Putina, powołując się na „wojnę na Ukrainie”.

Prezydent Rosji był wielkim fanem judo i widział dyscyplinę podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Ulubiony sport Putina, hokej na lodzie, wycofał się w niedzielę z należącej do Rosji Kontynentalnej Ligi Hokejowej, powołując się na „kryzys militarny i humanitarny”.

W niedzielę Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) poinformowała o odwołaniu zaplanowanych na 23-28 sierpnia w Kazaniu Mistrzostw Świata Juniorów w Pływaniu. FINA opisała szukanie alternatywnego miejsca na wydarzenie.

„FINA jest bardzo zaniepokojona trwającą wojną na Ukrainie i po ciągłych konsultacjach ze sportowcami i zainteresowanymi stronami w rodzinie wodnej, FINA może teraz zapewnić, że 8. Mistrzostwa Świata Juniorów w Pływaniu FINA i FINA nie organizują żadnych wydarzeń. Ten poważny kryzys trwa nadal.” FINA wyjaśniła w oświadczeniu.