25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska potępia dostarczanie towarów przez władze Białorusi nielegalnym imigrantom

przemyt graniczny z Polską

Polska straż graniczna potępiła tę niedzielę Białoruscy urzędnicy dostarczają zaopatrzenie i żywność grupie imigrantów, którzy od czterech tygodni koczują w małym przygranicznym miasteczku Usners Korni. Czekam na wyjazd w okolice Polski.

Około trzydziestu osób, głównie Afgańczyków i Irakijczyków, nadal przebywa w obozie „Służby białoruskie nadal je dostarczają”Straż Graniczna zaprotestowała na Twitterze, że ułatwiłoby to ładowanie telefonów komórkowych przenośnymi agregatami prądotwórczymi.

Straż Graniczna udostępniła kilka zdjęć grupy oczekującej w prowizorycznym namiocie, który nie został niezależnie zweryfikowany, ponieważ polskie władze nie wpuściły na teren dziennikarzy i pracowników organizacji humanitarnych.

W ostatnich tygodniach napięcia między obydwoma krajami nasiliły się z powodu nowych wysiłków wielu osób znajdujących się w chaotycznej sytuacji od strony białoruskiej po stronę polską, co jest postrzegane jako odwet Warszawy za niedawne sankcje UE.

Premier RP wzywa do wprowadzenia stanu wyjątkowego na granicy białoruskiej
Premier RP wzywa do wprowadzenia stanu wyjątkowego na granicy białoruskiej

Polska, która odmawia migrantom przekraczania granicy, ogłosiła w miniony czwartek stan wyjątkowy na granicy z Białorusią.. Posunięcie nastąpiło kilka tygodni później, kiedy Warszawa wysłała swoje wojska do „obrony” swoich granic.

Ten nadzwyczajny wzrost w Polsce i krajach bałtyckich dzielących granicę z Białorusią jest formą zemsty dokonanej przez białoruski reżim, zakończenie wyborów w 2020 roku po embargu UE na tłumienie protestów przeciwko niemu, w którym formalnie potwierdził dyktator Aleksander Łukaszenko jego stanowisko.

Tymczasem zawodniczka wydalona z białoruskiej drużyny olimpijskiej za krytykę władz swojego kraju Otrzymała wizę humanitarną i azyl w Polsce, Polski ustawodawca powiedział w niedzielę.

białoruski wojownik Olga Safronowa, Zabroniono iść Igrzyska Olimpijskie w Tokio Tego lata opozycyjny ustawodawca powiedział, że chce trenować i rywalizować o reprezentację Polski w jeździectwie. Jonah Classic-Rostkovska.

Kłopoty Safronowej zaczęły się, gdy skrytykował dyktatorski reżim białoruskiego dyktatora Aleksandra Łukaszenki. Podczas pobytu w Polsce jeden z jego koni został uznany za kulawego i niezdolnego do startu. Te uwagi doprowadziły do ​​usunięcia Safronowej z białoruskiego składu do Tokio. Więc co Nazywano go wrogiem narodu, Explicit Classic-Rostkovska a Associated Press.

READ  Japonia, Iran i Polska były rywalami „Latynosi” przed Europejczykami

Safronova postanowiła z mężem ubiegać się o azyl w Polsce W połowie sierpnia otrzymali wizę humanitarną z polskiego konsulatu w Elwiwie na Ukrainie, dokąd zostali zabrani, jak poinformowała Klusik-Rostkovska.

Lekarze weterynarii w Polsce nie diagnozują problemów z koniem. Jego pozostałe dwa konie zostały przeniesione do Polski.

(Z informacjami prasowymi Europa)

Czytać: