19 kwietnia, 2024

Polska pokonała Dominikanę 3-0; Creole powalczy o miejsce od piątego do ósmego

W czwartek 15 lipca reprezentacja Polski pokonała Dominikanę 3-0 (25-21, 25-11, 25-16) i zajęła trzecie miejsce w grupie F finału Pucharu Świata. Siatkówka Kobieta U-20 Zorganizowana przez Międzynarodową Federację Siatkówka.

To już trzecia z rzędu porażka sekstetu z Dominikany i teraz będą walczyć o mandaty od pięciu do ośmiu.

To może Cię zainteresować

W pierwszej kwarcie wydawało się, że dominikanie wygrają 21-18, jednak polska reakcja była taka, że ​​wygrali 7-0.

Po drugie, zwycięzcy zaczęli wygrywać 4-0, a przy dobrym ataku, doskonałej obronie i obronie zawsze utrzymywały rytm gry. Prowadziła Martina Siniańska z 16 punktami, Julia Orsol z 11 punktami i Sonia Stefaniak z ośmioma punktami.

W Dominikanie Flormari Heredia zabłysnęła ośmioma punktami, a następnie Romina Cornelio i Geraldine Gonzalez z siedmioma punktami.

Infografika
15 lipca 2021 r. Polski Sekstet pokonał Dominikanę 3:0 i wygrał Puchar Świata U-20 w piłce siatkowej kobiet. (Źródło zewnętrzne).

Wyroki po meczu

Sarah Cruz z Dominikany: – Dobrze rozpoczęliśmy mecz. W pierwszym secie Polakom nie było łatwo i nawet awansowaliśmy o kilka punktów.

„Pod koniec pierwszego seta nasza energia i duch zespołowy gwałtownie spadły. Nie mogliśmy tego znaleźć ponownie w drugim i trzecim secie. Kiedy przechodzimy do następnego meczu, musimy ciężko walczyć jako drużyna o każdy punkt „Głowy zwisają bardzo łatwo” – dodał.

Gabriela Lentzioசek, antypolska: „Było ciężko. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego zwycięstwa, zwłaszcza, że ​​przegraliśmy dwa poprzednie mecze. Dominikana nie ułatwiła nam tego, zwłaszcza w pierwszym secie, ale obroniliśmy się. zadowolony z efektu końcowego.”

Wiodąca gazeta Republiki Dominikany.

READ  Dzień 5 Recenzja: Polska pieczęć miejsca Pucharu Świata U17; Mistrzowie Francji, Węgier i Kosowa - FIBA ​​U16 European Challengers 2021