3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska podnosi poziom alarmowy, aby „chronić” swoją infrastrukturę energetyczną

Polska podnosi poziom alarmowy, aby „chronić” swoją infrastrukturę energetyczną

Kraków (Polska), 6 października Premier Polski Mateusz Morawiecki wprowadził w czwartek alarm „Brawo”, drugi z możliwych „w celu ochrony krajowej infrastruktury energetycznej”.

Alarm, który będzie obowiązywał na szczeblu krajowym od dziś do 30 listopada, jest najwyższym z czterech ustalonych poziomów i jest ustanawiany, gdy istnieje obawa „poważnych zagrożeń lub ataków terrorystycznych”.

Według Służby Bezpieczeństwa Narodowego ustanowienie tego poziomu alarmowania wskazuje, że służby bezpieczeństwa publicznego zostały poinformowane o potencjalnym zagrożeniu, dlatego muszą zachować szczególną czujność.

Ostatni raz ten stan alarmowy wprowadzono w Polsce w kwietniu, ale wtedy dotyczył on tylko dwóch polskich województw graniczących z Ukrainą.

Warszawa uzasadniła to posunięcie „w związku z obecną sytuacją geopolityczną na Ukrainie i wzrostem ruchu na granicy z tym krajem”.

Ostrzeżenie „Bravo” m.in. nakazuje policji i żołnierzom noszenie obok broni palnej oraz przeszukiwanie podejrzanych pojazdów lub budynków.

Z drugiej strony, zgodnie z definicją prawną tego ostrzeżenia, obywatele muszą być „czujni” i powiadamiać służby bezpieczeństwa, gdy zobaczą coś podejrzanego.

Niedawno polski wiceminister spraw wewnętrznych Bartosz Grodecki określił Rosję jako „niestabilnego sąsiada”, który „prowadzi akty terroryzmu przeciwko sąsiadom” i ogłosił, że jego rząd pracuje nad planem „ochrony granicy” z Rosją. W wykopaliskach kaliningradzkich.

Na koniec Morawiecki zapewnił, że to, co stało się z gazociągiem Nord Stream kilka dni temu „może być aktem sabotażu” i określił to jako „bardzo dziwny zbieg okoliczności”, że zerwanie nastąpiło tego samego dnia co gaz bałtycki. otwarto połączenie Polski z Danią i Norwegią

Mac/CPH/MJ

READ  Biden odwiedzi Polskę po szczycie NATO w Brukseli Świat | T.W.