4 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska pierwsza mistrzyni olimpijska 4×400, Dominikana piątek | Sporty

Polska zdobyła pierwszy w historii tytuł olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 m z czteroosobowym kwartetem, w skład którego wchodzili niedawno wprowadzony do programu lekkoatletycznego Karol Salevsky, Natalia Cosmarek, Justina Svity-Erzetic i Kazetan Dussinsky. O 3:09.87 zaciekła dominikańska drużyna jednym ostatnim tchem wyrwała srebro ze Stanów Zjednoczonych.

W skład drużyny dominikańskiej, która została zdyskwalifikowana, a później zdyskwalifikowana z piątkowego cyklu, weszli Lidio Andres Belize, Marilyn Palino, Anabel Medina i Alexander Okando.

Stany Zjednoczone, wraz z Trevorem Stewartem, Kendall Ellisem, Gailin Whitney i Vernonem Norwoodem, musiały ugiąć się przed szalejącym atakiem Okando, który przewrócił ostatnią amerykańską pomoc o sto procent.

Najdłuższe noce przeżyły drużyny z krajów takich jak Stany Zjednoczone, Dominikana, Niemcy i Hiszpania. Sąd Apelacyjny orzekł do godziny pierwszej w nocy, że Niemcy, w przeciwieństwie do Hiszpanów, powinni otrzymać miejsce do czasu, aż dwóch pierwszych zostanie zdyskwalifikowanych za ponowne przyjęcie ze szkodą dla Niemiec i Hiszpanii. Finał.

Wydarzenie, wprowadzone do programu lekkoatletycznego na Mistrzostwach Świata w Sztafecie Świata Nassau 2017, daje zespołom prawo do wyboru własnej interwencji na czterech pozycjach, przy czym prawie każdy decyduje się rozpocząć od jednego mężczyzny, ale kontynuować z dwiema kobietami. I zakończ z drugim sportowcem płci męskiej.

Stany Zjednoczone wraz z Willem London, Allison Felix, Courtney Okolo i Michaelem Cherry zdobyli pierwszy tytuł mistrza świata w Doha 2019 z rekordem świata (3: 09.34).

READ  Setki żołnierzy amerykańskich przybywa do Polski w związku z napięciami między Rosją a Ukrainą | Wideo