28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska opuści „państwo epidemiczne” i kontrole 16 maja

Kraków (Polska), 6 maja (EFE) .- Polski Minister Zdrowia, Adama Nidzilskiego, Rząd ogłosił w ten piątek, że „faza epidemii” zakończy się 16 maja, co oznacza, że ​​rząd nie może już nakładać obowiązkowych ograniczeń na koronawirusa.

Do dziś obowiązuje „ryzyko infekcji”, co wskazuje, że środki takie jak stosowanie masek w ośrodkach medycznych i aptekach mogą być przepisywane tylko przez urzędników służby zdrowia, ale nie powinny być nakładane, co jest obecnie obowiązkowe.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w dniu Warszawa, Nidzilski uzasadnił tę decyzję „niską liczbą przypadków” oraz „krótkimi hospitalizacjami i lżejszymi przypadkami”.

Czytaj więcej: Od CJNG do Sinaloa: meksykańscy dilerzy narkotyków zagrażają Europie

„Ten Powszechna choroba zakaźna Rozprzestrzenia się powoli – powiedział minister.

Zgodnie z polskim prawem „Choroba zakaźna” Jest to sytuacja prawna, która pozwala rządowi na podjęcie działań prewencyjnych w celu zminimalizowania skutków poważnej sytuacji zdrowotnej.

W przeciwieństwie do tego „ryzyko infekcji” jest zwykle używane przez krótki czas lub na ograniczonych obszarach geograficznych i służy jedynie jako zalecenie, a nie bariera.

od 28 marca w Polska Konieczne jest tylko noszenie maski w ośrodkach zdrowia i aptekach, a obowiązkowe izolacje zostały wyeliminowane.

Czytaj więcej: Trump zaproponował wystrzelenie rakiet w Meksyku

Tymczasowe szpitale dla pacjentów rząd 19, Jak również specjalistyczne sale do opieki nad tymi pacjentami w innych szpitalach.

W sumie do tej pory w Polsce odnotowano ponad sześć milionów przypadków Govt-19 i około 117 000 zgonów z powodu tej choroby.

Według oficjalnych danych pojawiło się 611 nowych infekcji i 25 w ciągu ostatnich 24 godzin Ofiary wypadku1100 osób zostało hospitalizowanych z powodu koronawirusa.

59% populacji polskiej otrzymało co najmniej dwie dawki przeciwko Kovit-19, a 31% otrzymało trzy dawki; Średnia UE to odpowiednio 72,5% i 53%.

READ  Polska jest o krok bliżej uchwalenia kontrowersyjnego prawa majątkowego

Iść