22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska ogłosiła, że ​​wyśle ​​myśliwce na Ukrainę: jako pierwszy kraj NATO, który tego dokonał

Polska ogłosiła, że ​​wyśle ​​myśliwce na Ukrainę: jako pierwszy kraj NATO, który tego dokonał

Rosyjski myśliwiec MiG-29 leci w pobliżu bazy lotniczej Malachy na Słowacji, 27 sierpnia 2022 r. (REUTERS/David W Cerny)

Polska Ukraina planuje dostarczyć ok Dziesiątki myśliwców MiG-29— powiedział w czwartek polski prezydent Pierwszy kraj członkowski NATO Odpowiadając na pilną prośbę rządu Ukrainy o samolot.

polski prezydent Andrzeja Dudy Powiedział, że w najbliższych dniach jego kraj przyjmie dostawę czterech radzieckich samolotów, a reszta zostanie zbadana pod kątem dostawy później.

Duda nie wyjaśnił, czy inne kraje zrobią to samo, chociaż Słowacja zapowiedziała, że ​​wyśle ​​swoje niewykorzystane MiG-y na Ukrainę.

Polska ma obecnie taką – powiedział Duda Dziesiątki MiG-ów Odziedziczył po byłej Niemieckiej Republice Demokratycznej.

„Te MiG-y nadal są na uzbrojeniu Polskich Sił Powietrznych. Są w służbie od kilku lat, ale większość z nich nadal tam jest. Pracuje na pełnych obrotach”— powiedział Duda.

Odrzutowiec MiG-29 Polskich Sił Powietrznych odpala flary podczas pokazu na Radom Air Show (REUTERS/Kacper Pempel/File Photo).

MiG-y przetransportowane na Ukrainę zostaną przeniesione z powrotem do domu Południowokoreański samolot FA-50 Kupiony przez Polskę, do naśladowania amerykański F-35.

Wcześniej w czwartek minister obrony RP, Mariusza BłaszczakaPolska oświadczyła, że ​​chce przekazać Ukrainie samoloty MiG-29 „w ramach szerokiego sojuszu państw”.

Zapytany o kraje tego sojuszu, Błaszczak wspomniał o SłowacjiAle „z pewnością jesteśmy otwarci na innych” – powiedział.

„Chcemy prowadzić nasze działania w ramach sojuszu” – dodał.

ostatni rok, SłowacjaSąsiadka Polski powiedziała, że ​​jest gotowa Omówiono eksport samolotów MiG-29 Pomóż zrekompensować utratę bieżących rezerw Ukrainy.

Jednak od tego czasu żadna ostateczna decyzja nie została podjęta.

Duda poinformował o tym po rozmowach ze swoim czeskim partnerem Piotra PowellaByły generał NATO.

Komentarze prezydenta poprzedziły wcześniejsze wypowiedzi jego ministra obrony Polski kontrwywiad rozbija rosyjską siatkę szpiegowską.

READ  Marius Totosko i jego żona nie chcą już żyć w biedzie w Polsce! To jest twoje życie dzisiaj!

Błaszczak powiedział w polskim radiu, że była to „grupa szpiegowska… zbierająca informacje dla tych, którzy zaatakowali Ukrainę”.

(z informacji z AFP)

Kontynuuj czytanie:

Ukraińscy żołnierze zestrzelili chińskiego drona Mugin-5 i zmodyfikowali go tak, aby przenosił bombę.
Ulubiony przywódca najemników Putina przygotowuje grunt pod polityczną wyprawę do Rosji