23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska ogłasza swój sprzeciw wobec europejskiego planu relokacji migrantów

Polska ogłasza swój sprzeciw wobec europejskiego planu relokacji migrantów

Kraków (Polska), 25 maja (EFE). – Polski minister ds. Unii Europejskiej (UE) Szymon Szynkowski vel Sęk wyraził „zdecydowany i systematyczny sprzeciw” swojego kraju wobec planu Brukseli relokacji od 30 000 do 120 000 migrantów w krajach UE.

Szef polskiej dyplomacji europejskiej w komunikacie opublikowanym na swoich portalach społecznościowych określił proponowane przez Komisję Europejską (KE) „mechanizmy przymusowej relokacji migrantów” jako „szkodliwe i nieskuteczne”.

„Zdecydowanie sprzeciwiamy się jakimkolwiek próbom powrotu do tego projektu” – podkreślił Welchek.

Według polskiego rządu od początku wojny w Polsce przyjęto ponad milion ukraińskich imigrantów.

Europejska pomoc w wysokości około 200 euro na osobę, zdaniem polskiego ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego, „stanowi niewielkie wsparcie, pokrywające jedynie ułamek kosztów”.

Z kolei Andrzej Kryj, poseł PiS, oświadczył w czwartek w Polskim Radiu, że „to wina eurokratów, że płacą 22 tys. euro za każdego migranta, którego Polska odmówi przyjęcia. ” i liczba proporcjonalna”.

„Historia przyznała nam rację, broniąc granicy z Białorusią, jesteśmy tymi, którzy gwarantują bezpieczeństwo wewnętrzne Europy” – powiedział Kryge – „Nie mamy w Polsce takich sytuacji jak przebywanie w niemieckich miastach czy francuskich ulicach”.

W 2015 r. UE podjęła szereg działań, aby poradzić sobie z falą migracji spowodowaną napływem ponad miliona osób, którą wiceprzewodniczący KE Franz Timmermans określił mianem „globalnego kryzysu”.

Niektóre kraje Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska, sprzeciwiły się w tym roku przymusowej relokacji osób ubiegających się o azyl, chociaż instytucje europejskie uzgodniły w zeszłym roku, że zrobią wszystko, co możliwe, aby wdrożyć umowę migracyjną i azyl przed końcem obecnej kadencji politycznej. , nie później niż w kwietniu 2024 r. EFE

mag/gc/alf

READ  Organizacje kobiece nie ukrywają uduszenia, jakie powodują Japonia i Polska