23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska ogłasza stan wyjątkowy na granicy z Białorusią International

Polska w czwartek ogłosiła stan wyjątkowy w dwóch prowincjach graniczących z Białorusią, blokując napływ nielegalnych migrantów ze względu na swoje bezpośrednie działania. Rząd Aleksandra Łukaszenki. Z tego samego powodu Litwa i Łotwa podjęły kroki w celu wzmocnienia swoich granic. Kraje Graniczne i Unia Europejska oskarżają reżim w Mińsku o planowanie i oskarżanie o falę imigracji w odpowiedzi na sankcje nałożone przez koalicję.

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał w czwartek deklarację stanu wyjątkowego w prowincjach Botakia i Ljublin. Przeprowadzka, pierwsza zatwierdzona przez kraj od czasów komunizmu, ogranicza prawo do zgromadzeń i swobody przemieszczania się na 30 dni w 183 gminach przygranicznych.

„Sytuacja na granicy jest trudna i niebezpieczna, a Polska odpowiada za swoje granice i granice zewnętrzne UE. Na krytykę prezydent odpowiedział, że „należy zważyć dwie rzeczy: z jednej strony bezpieczeństwo państwa, z drugiej wolności obywatelskie”. Zarządzenie to powinno zostać podniesione do Parlamentu i może zostać uchylone.

Rzecznik gabinetu Duty Blaise Spychalsky na konferencji prasowej. Na nagraniu rzecznik relacjonuje granicę polsko-białoruską.Selektory-Jakość (selektory)

Napięte środowisko

Grupy pomocy imigracyjnej i rezydenckiej poinformowały Reuters, że w ostatnich dniach w okolicy wzrosła już obecność policji. „Atmosfera jest generalnie gwałtowna, wszędzie są umundurowani i uzbrojeni mężczyźni… przypomina mi to wojnę” – powiedziała agencji prasowej Marta Anna Kursinik z przygranicznego miasta Gringi.

Śledź wszystkie wiadomości i czytaj bez ograniczeń Dołącz do EL PAÍS teraz

Zapisz się tutaj

Amnesty International ostrzegła Polskę przed ociepleniem granicy i przypomniała, że ​​„na mocy międzynarodowego i unijnego prawa uchodźczego jest ona zobowiązana do osobistej oceny wszystkich wniosków o azyl”.

Według niedawnego raportu polskich władz, w sierpniu do kraju próbowało przedostać się około 3500 osób, prawie 1000 aresztowań i około 2500 deportacji. Rosną napięcia między UE a Łukaszenką.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.

READ  Polska wyśle ​​na granicę białoruską 10 000 żołnierzy pod wodzą Grupy Wagnera