28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska odzyskuje indyka od rodziny Lubomirskich

Polska odzyskuje indyka od rodziny Lubomirskich

Bez wątpienia jest to obraz skradziony i znajduje się on we wpisie nr 145. Sichergestellte Kunstwerke im Generalnego Gubernatorstwa [Obras de arte incautadas en el Gobierno General]Katalog sporządzony przez Kajetana Muhlmanna w 1940 roku opisuje łącznie 521 egzemplarzy (m.in. Gruba dziewczyna Leonarda).

Poza dochodami pojawia się ponownie kwestia ostatecznego beneficjenta restrukturyzacji i miejsca jej pobierania. Jak zauważa Patricia Fernandez Lorenzo w swoim artykule omawiającym tabele botów Zardoriski (zob. Tutaj), to ironia losu, że polski rząd wystąpił z roszczeniami bez reprezentacji i zgody spadkobierców.

Faktem jest, że polskie media państwowe bez należytej znajomości sprawy Turciego ani razu nie wskazały prawowitych właścicieli, którym pierwotnie obraz miał zostać zwrócony. Choć sprawa jest zgoła odmienna, ta sytuacja przypomina nam, co stało się ostatnio z brązami z Beninu (zob Tutaj) wróciły do ​​Nigerii przez Niemcy, a Nigeria ostatecznie przekazała je prawowitemu właścicielowi.

READ  3-5. Niemcy pokonały Polskę i awansowały do ​​dziewiątego europejskiego finału do lat 17