23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska narusza unijny sąd, odmawiając zamknięcia dużej brązowej kolchicyny | Węgiel

Polski rząd złamał dodatkowy porządek Unia Europejska Sąd nakazał natychmiastowe zamknięcie dużej kopalni węgla brunatnego, co może wstrząsnąć systemem energetycznym kraju i doprowadzić do utraty tysięcy miejsc pracy, powiedzieli urzędnicy.

Minister Rozwoju Kraju Jaroswa Govin powiedział Polska Nie zamknęła kopalni węgla brunatnego w Dru, na granicy Niemiec i Czech, ale zaangażowała się w „bardzo poważne działania dyplomatyczno-prawne” w celu zabezpieczenia nieprzerwanej pracy kopalni o 7% mocy wytwórczej i przyłączonej do niej elektrowni. Elektryczność Polska.

W piątek unijny sąd nakazał natychmiastowe zawieszenie kopalni, powołując się na skargi z Pragi, że wyrzuciła ona wody gruntowe z terytorium Czech i że Polska niedawno przedłużyła swoją koncesję bez odpowiedniej oceny wstępnej. Jest to środek tymczasowy i oczekuje się na pełne orzeczenie sądu.

Kovin powiedział, że uznał orzeczenie sądu za „oszczerczo nieodpowiednie” w tej sytuacji, co może doprowadzić do „utraty dziesiątek tysięcy miejsc pracy i najpoważniejszych zakłóceń w polskim systemie energetycznym” oraz ograniczenia dostaw energii elektrycznej do milionów domów.

Polski premier Matos Moravsky zapowiedział, że przeprowadzi rozmowy z polską Pragą i przedstawi nowe sprawy przed unijnym sądem, aby wyjaśnić sytuację i uniknąć „katastrofy”.

W poniedziałek przed szczytem UE w Brukseli spotkał się ze swoim czeskim przeciwnikiem Andrzejem Babikiem.

Moraweki powiedział dziennikarzom w Polsce, że orzeczenie sądu jest „bardzo niebezpieczne z punktu widzenia możliwych zagrożeń dla środowiska, ale jest też niebezpieczne dla bezpieczeństwa energetycznego Polski i zatrudnienia 5 tys. osób”.

Odniósł się do Czech I Niemcy Kopalnie i elektrownie węgla brunatnego działały w pobliżu granic Polski.

Czeski minister środowiska Richard Probek powiedział, że wysocy urzędnicy czeskiego i polskiego rządu oraz inni urzędnicy już spotkali się, aby omówić sytuację w Troi.

„W tej chwili przedstawiamy nasze poglądy i plany dotyczące tego, co strona polska chce zrobić lub co ma nam do zaoferowania” – powiedział. „Jesteśmy gotowi do negocjacji. Mówimy tak od wielu lat. ”

READ  Polska-USA i Grecja-Włochy, finałowa czwórka United Cup

„Nigdy nie otrzymaliśmy jasnych pisemnych zapewnień, jak Polska będzie przeciwdziałać negatywnym skutkom. [the mine] To jest na obywatelach czeskich ”- powiedział Probek.

Dążąc do realizacji ambitnych celów UE w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla, Polska stopniowo emituje swoje główne paliwo, węgiel kamienny, ale nadal opiera się na węglu brunatnym. Krytycy twierdzą, że odpływ węgla i wprowadzanie czystej energii są zbyt powolne.

Według najnowszego planu energetycznego ostatni Coleman zostanie zamknięty do 2049 r., ale krytycy twierdzą, że nastąpi to wkrótce, ponieważ produkcja węgla w Polsce jest nieefektywna i generuje ogromne koszty, które pokrywają budżet państwa.

UE chce co najmniej 32% odnawialnych źródeł wytwarzania energii elektrycznej w 27 krajach do 2030 r., ale plan Polski zakłada, że ​​23% będzie pochodzić z zielonej energii, a 56% z węgla w jej składzie energetycznym.

Węgiel stanowi 65% źródeł energii w Polsce, z czego 17% to węgiel brunatny, a 25% energii pochodzi ze źródeł odnawialnych i biopaliw. Kolejne 10% pochodzi z gazu i innych źródeł.

Stałe uzależnienie Polski od węgla powoduje napięcia w Unii Europejskiej, która dąży do realizacji swoich ambitnych celów redukcji emisji gazów cieplarnianych i powstrzymania globalnego ocieplenia.

Artykuł został zredagowany 1 czerwca 2021 r. Elektrownia w Drove wytwarza 7% energii elektrycznej w Polsce, a nie jej energię, jak podano w poprzedniej wersji.