21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska nałoży nowe ograniczenia na przyjazd z Wielkiej Brytanii

Polska nałoży nowe ograniczenia na przyjazd z Wielkiej Brytanii

Polskie Ministerstwo Zdrowia wkrótce ogłosi nowe ograniczenia dotyczące osób przyjeżdżających do Polski z Wielkiej Brytanii – powiedział rzecznik resortu Vozzech Andrewsch.

Dodatkowe ograniczenia zostaną dodane do ekspansji indyjskiego wariantu tak zwanego wariantu delta koronawirusa, który jest już odpowiedzialny za ponad 99 procent przypadków COVID-19 w Wielkiej Brytanii.

Mutacja indyjska jest bardziej zaraźliwa niż poprzednie typy wirusa. Wielka Brytania nadal – pomimo intensywnych szczepień – odnotowuje kilka tysięcy nowych przypadków dziennie.

Public Health UK donosi, że wariant delta jest obecnie odpowiedzialny za wszystkie epidemie nowego wirusa koronowego w Wielkiej Brytanii.

– Jeśli chodzi o izolację po przybyciu z Wielkiej Brytanii, prawdopodobnie zostanie wprowadzone dodatkowe rozwiązanie – powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Androsewicz.

Nie wykluczył możliwości nałożenia dodatkowych restrykcji na przybyszów z wysp.

Włochy niedawno nałożyły ograniczenia na wjazd z Wielkiej Brytanii, dołączając do Francji, Niemiec, Austrii i Irlandii, które już nałożyły różne ograniczenia na wjazd z Wielkiej Brytanii.

Według Rzeczpospolitej tylko na lipiec zaplanowano około 4000 miejsc pracy. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski.

Najwięksi polscy osadnicy mieszkają w Wielkiej Brytanii – ok. 800 tys. Wielu z nich chciałoby zobaczyć swoją rodzinę i przyjaciół w domu.

Należy zauważyć, że w ogólnej praktyce przybycie wielu Polaków z Wielkiej Brytanii doprowadziło do trzeciej fali epidemii koronawirusa w Polsce.

Przed świętami Bożego Narodzenia w Polsce rząd zakazał lotów z lotnisk znajdujących się w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Loty lądowania z Wielkiej Brytanii zostały zakazane w związku z odkryciem nowego typu wirusa koronowego (alfa) na terytorium Wielkiej Brytanii.

Jednak w dniach poprzedzających wprowadzenie zakazu tysiące Polaków poleciało z Wielkiej Brytanii do Polski.
Chociaż w tamtym czasie były informacje o nowym brytyjskim wariancie wirusa koronowego, rząd go nie badał ani nie testował.

READ  EDP ​​Renovables finalizuje sprzedaż dwóch dużych „zielonych” portfeli w Polsce i Brazylii za 534 mln euro


Źródło: X-Wiadomości