29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska nakłada sankcje na 50 rosyjskich oligarchów i organizacji, w tym na Gazprom

Warszawakwiecień 26 – Polska nakłada sankcje na 50 rosyjskich oligarchii i firm, próbując zwiększyć presję na Moskwę po inwazji na Ukrainę – poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych.

Polska w tym miesiącu zatwierdziła przepisy, które pozwolą rosyjskim firmom zamrozić aktywa i zakazać importu węgla z Rosji, oprócz sankcji zatwierdzonych przez inne kraje UE.

Na liście, opublikowanej przez MSW, znalazła się spółka energetyczna Gasprom oraz producent chemikaliów i nawozów Akron, a także handel węglem. SUEK Polska i K.D.K. Polska.

Gazprom posiada mniejszościowy udział w EuRoPol Gazie, który jest właścicielem polskiej części gazociągu jamalskiego, który transportuje rosyjski gaz do Europy.

Na liście znalazł się miliarder Michaił Friedman, współzałożyciel i największy akcjonariusz Alpha Bank;

„To pierwsza lista przeszkód… jest 50 wejść, oligarchia i firmy robiące prawdziwy biznes (w Polsce)” – powiedział na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński. „Oczywiście ta lista zostanie rozszerzona”

Zakazy obejmują m.in. zamrożenie mienia oraz, dla osób umieszczonych w wykazie, wjazd na terytorium Polski.

Polska, która nadal popiera zaostrzenie sankcji wobec Rosji, wcześniej zapowiedziała, że ​​do maja zabroni importu rosyjskiego węgla i przestanie konsumować rosyjską ropę do końca 2022 roku.

Kreml nazywa swoją inwazję na Ukrainę „operacją specjalną”, mającą na celu rozbrojenie Ukrainy i ochronę jej przed tak zwanymi „faszystami”. Ukraina i Zachód twierdzą, że jest to fałszywy pretekst dla niesprowokowanej wojny agresywnej prezydenta Rosji Władimira Putina.

READ  (Wideo) Felicio Brown stoi samotnie w Classic of Poland z nowym celem